Кактус. Історія однієї жінки

25 Грудня 2021, 12:08
Кактус. Історія однієї жінки 15389
Кактус. Історія однієї жінки

 

На перший погляд, може здатися, що головна героїня книги Сари Гейвуд «Кактус» – не надто приємна, зациклена на собі жінка, така ж колюча, як і рослина, якої назване видання. Ніби підтвердження тому – ця пані фанатіє від кактусів і зібрала їх цілу колекцію. Проте це зовсім не так. Але про все по черзі.

Головною героїнею цієї книжки є 45-річна Сьюзен Грін. Жінка – держслужбовця, мешкає сама в лондонській квартирі. Не надто товаришує з колегами, терпіти не може брата і зрідка навідується в гості до матері, яка залишилася у Бірмінгемі. Здається, що вона свідомо уникає будь-якого товариства.

Перше враження від знайомства з цією пані – бездушна та самопевна міщанка, у якої навіть смерть матері не викликала найменших емоцій. Сьюзен надто спокійно сприймає цю звістку, йде на роботу, ніби нічого не сталося. А потім довго і відчайдушно ворогує з братом за спадок. Міс Грін ніяк не може збагнути, чому матір саме так розпорядилася своїм майном? Вона має кілька здогадок і намагається знайти їм підтвердження.

Ще з перших сторінок книжки стає відомо, що головна героїня – вагітна.  Втім про батька майбутньої дитини, як і про його стосунки з цією жінкою, досить авторка довго нічого не розповідає. А це неабияк тримає увагу читача. Попри свій стан, Сьюзн не надто акцентує на цьому, не мліє, побачивши у вітрині магазину дитячі речі, вона навіть статтю дитини не надто цікавиться.

 

Втім, заглиблюючись у цю історію, стає зрозуміло, що «сталевий» характер у Сьюзен Грін виробився не просто так. Батько-пияк, холодне ставлення матері, кепкування брата та нещасливе перше кохання далися взнаки…

Ця жінка є досить самостійною. Вона не звикла, аби їй допомагали. Вважає, що приймати допомогу зі сторони – прояв слабкості. А вона не може дозволити, аби її вважали слабкою! Заглибившись у цю історію, розумієш, що насправді Сью не «колюча», а всього лише цінує власні кордони, свободу, оберігає свій простір від надмірного втручання сторонніх. Такою її зробили обставини.

Але основна родзинка цієї книги в тому, що вона має зовсім неочікуваний кінець. Таємниці, які відкриваються одна за одною перед головною героїнею, змушують серце читача добряче хвилюватися. І так, у цій історії присутня романтична історія.

 

 

 

 

Коментар
21/06/2024 Четвер
20.06.2024