На Закарпатті теж є плакуни за імперією. Реагувати на це треба рішуче

01 Лютого 2023, 10:19
На Закарпатті теж є плакуни за імперією. Реагувати на це треба рішуче 2381
На Закарпатті теж є плакуни за імперією. Реагувати на це треба рішуче
В березні 2022 року на одному з заходів посол Угорщини в Україні мені прямо сказав, що українці себе ведуть як фашисти, мобілізуючи громадян України угорської національності до сил оборони України.
 
Ця розмова ледь не закінчила сутичкою, нас розвели, але в принципі дивуюсь, що така людина робить досі на посаді посла в Україні і дипломата.
 
Минулого тижня спостерігаю двіжуху на Закарпатті. Як деякі любителі поплакати за імперією є не лише на російсько-білоруському прикордонні, але і за Карпатами.
 
Багато етнічних угорців зараз боронять Україну та її територіальну цілісність у складі Збройних сил. А деякі в тилу працюють на протилежне. Як, наприклад, цікавий екземпляр - депутатка Закарпатської обласної ради – Юдіта Петеї. То обкладинку на фб розмістить з Закарпатською областю пофарбованою в кольори Угорського прапору, то рамочку на фото профілю причепить з Великою Угорщиною. То виступить на сесіях обласної ради і звернеться до президента України, щоб не утискали її прав і ще всіляку угорсько-російську риторику.
 
Це  неприпустимо. Вже звернулась до Служба безпеки України з проханням дати оцінку її діяльності.
 
Паралельно тривають обурення окремих представників групи підтримки Орбана щодо зняття угорських прапорів у Мукачево та заміни угорських національних символів на українські. Перепрошую, але угорські прапори – це не про захист меншини. Прапор на державних будівлях може бути лише один – український. Зараз Україна перебуває у таких умовах, коли мусить боронити свою ідентичність, з усіх боків. Власне, це і не потребує пояснення.
 
На жаль, є ті, хто досі плаче через «травму Тріанона». І реагувати на це треба рішуче. Є міжнародно визнані кордони.
Ображати меншину - неприпустимо. Підважувати державну владу та обурюватись українським символам в Україні – теж.
 
Щиро бажаю КМКСівській меншині і орбанівській Угорщині нарешті правильно вибрати сторону правди, щоб знову не увійти в історію на стороні програвших з усіма наслідками.
 
На фото – колись захід сонця над Мукачево. З нашим прапором.
Коментар
01/04/2023 Субота
01.04.2023