Рівнянин видав книгу про роботу в Антарктиді

10 Березня 2020, 11:56
750

У Рівному зростає нове покоління полярників.

Антарктида – шостий найхолодніший і найпівденніший континент земної кулі, який і сьогодні, через багато років після відкриття, зберігає у собі чимало таємниць. Нині продовжується освоєння та вивчення Антарктиди і з-поміж інших країн Україна активно долучається до метеорологічних та геологічних досліджень. Про це інформує Експедиція ХХІ.

Учасником п'ятої української антарктичної експедиції на станції «Академік Вернадський» у 2000-2001 роках був рівнянин Павло Тарасович. Він працював радистом і біологом та проводив дослідження для поповнення наукового фонду України.

Про свої враження від незабутньої зимівлі в екстремальних умовах льодового континенту Павло Тарасович розповів у науково-публіцистичному виданні «Антарктида – шостий континент». Вперше презентація цієї книги та зустріч з полярником відбулася для читачів Рівненської обласної бібліотеки для дітей та школярів  міста ще 18 років тому, у 2002 році.

З плином років визріла потреба видати осучаснене видання, з кольоровим фото та на якісному папері і поширити його в бібліотеках та школах Рівненщини. На пропозицію бібліотекарів дитячої книгозбірні відгукнулися місцеві депутати, і в минулому році були виділені кошти з обласного бюджету на передрук книги про Антарктиду. Вона вийшла тиражем 300 примірників в комунальному підприємстві «Рівнекнига».

Оновлене видання автор представив педагогам та старшокласникам загальноосвітніх шкіл № 1 та  № 11 міста Рівне, а також залюбки зустрівся з учасниками клубу цікавих зустрічей «Дотик», що діє у бібліотеці. Захід не обійшли увагою і представники місцевої влади – на ньому були присутні заступник голови Рівненської обласної ради – Олексій  Бучинський та директор «Рівнекниги» – Олександр Савчук.

Павло Тарасович розповів про подорож на білий континент, ділився з читачами бібліотеки своїми враженнями про роботу на станції «Академік Вернадський», про побут полярників, рослинний та тваринний світ Антарктиди.

Діти розпитували про повадки  пінгвінів, з цікавістю переглядали фото та відео з особистого архіву Павла Тарасовича, а дорослі учасники цікавились науковими дослідженнями та корисними копалинами Антарктиди.

Спостерігаючи за тим, як присутні на заходах зацікавлено розпитували про життя і побут полярників, про історію створення та функціонування наукової станції «Академік Вернадський», легко було переконатися, що видання книги та проведення таких зустрічей є вдалою і корисною ініціативою.

Коментар
Код блоку:
09/08/2022 Вівторок
09.08.2022
08.08.2022