Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Пересопниці презентували давньоруське житло

18:00 22.05.2020
201

Унікальну двохярусну житлову споруду із двома печами, «по чорному» та з димарем можна побачити в культурно-археологічному центрі «Пересопниця».

У рамках року промоції культурної спадщини з кінця березня на території культурно-археологічного центру «Пересопниця» проводилось археологічне дослідження котловану житла XII-XIII століття. В ході цього зробили реконструкцію житла заможного жителя літописної Пересопниці. Про це інформує Управління культури та туризму Рівненської ОДА.

Житло реконструйоване за археологічними та етнографічними матеріалами на місці колишнього будинку. Поєднує в собі зрубний підкліт із пічкою «по чорному» та каркасно-стовпову наземну конструкцію. Дах зробили за принципом гонту. Під час дослідження зафіксували додаткове житло X століття.

На презентації реконструкції житла заможного міщанина ХІІ століття були присутні заступник голови обласної ради Олексій Бучинський, начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Любов Романюк, директор обласного краєзнавчого музею Олександр Булига. Любов Романюк привітала з відкриттям такої унікальної споруди, аналогів якої немає в Західній Україні, та вручила почесні грамоти Олексію Войтюку-художнику-реставратору та Віталію Тимощуку-молодшому науковому співробітнику культурного-археологічного центру «Пересопниця», які перш за все виконали основні реставраційні роботи.

Тепер це частинка туристичної привабливості Рівненщини.

Читайте також: У Рівненському музеї військової історії розширюють експозицію АТО


Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
25 травня
Сьогодні
Вчора
23.05.2020
22.05.2020