Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

«Таємничі підземелля Рівного» планують відкрити восени

17:30 01.07.2020
858

Проєкт «Таємничих підземель Рівного» – на завершальному етапі.

Начальник управління культури та туризму Тарас Максименко показав готову залу «Таємничих підземель Рівного». Автентичні стіни з нішами – зберегли, тепер залишається завершити інші ремонтні роботи. Про це інформує Ритм.

«Підлога – це буде бита цегла, тут буде ще трішечки допрацьовано, але тоді, коли позбудемося всієї вологи, нам треба, щоб було повністю сухо», – каже начальник управління культури та туризму, Тарас Максименко.

«Проєкт «Таємничих підземель» матиме дві унікальні реконструйовані зали. Окрім розміщених експозицій, усередині можна буде ще й пограти у квест-гру. Її розробляла київська компанія. Це компанія, яка знаходиться в «UNIT.city», у містечку айтішніків, у Києві, дуже крута компанія. Ми вже провели три фокус групи, ми провели краш-тести цієї гри на живих людях», – каже Тарас Максименко.

Завершити реконструкцію планували до середини червня, утім попри запроваджений карантин ремонтні роботи відтермінували до 30 серпня.

«Ми звернулися з проханням продовжити нам проєкт до серпня, нам його єврокомісія продовжила, я не знаю, чи ми встигнемо до 11 серпня, тому що у нас контрольна дата стоїть 30 серпня, тому, можливо, ми ще на місяць продовжимо проєкт, але це поки що у планах», – стверджує Тарас Максименко.

Початкова вартість проєкту «Таємничих підземель», яку виділила Європейська комісія, становила 443 тисячі євро. Проте, аби втілити задумане – цих коштів не достатньо.

«Є в управлінні певна економія по заходам, які не відбулися, ми просили кошти з заходів перекинути нам на будівництво, тому що об’єктивно, ми витратили тільки на курсі – 2.4 млн грн, це – різниця курсів», – каже начальник управління культури та туризму, Тарас Максименко.

Над реконструкцією підземель працювала команда київських спеціалістів. Під час про ведення робіт, вдалося відшукати кілька цікавих знахідок:

«Фрагмент вікна, який вдалося знайти, він горів, вікно згоріло, залишилася одна сторона, ми вже його законсервували, це теж буде експонат, також знайшли від дверей, ручки, такого плану», – каже реставратор київської компанії «Відродження», Євгеній Заблоцький.

Зараз творці проєкту узгоджують вартість входу та квест-гри у «Таємничих підземеллях» з рівненськими економістами, а здати в експлуатацію планують вже у вересні цього року.

Читайте також: «Рівнеоблводоканал» створив єдиний багатоканальний кол-центр

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

Микола Іванович

15:03 02.07.2020

Рівненське чиновництво рушить те, що йому не належить, ініціюючи бездарні проекти за гроші ЄС які мали рятувати найдавніші пам'ятки українського минулого!
Через непослідовність та вертлявість окремих чиновників тисячолітні підземелля, а на це вказували дослідження Юлії Стріленко, чомусь мають "помолоділи" і стати... льохами Любомирських.
Що це? На чию догоду руйнується пам'ятки, які мали подовжити вік міста на 200-300 років?
Вірно сказали київські журналісти словами Шевченка - славних прадідів великих правнуки погані!
https://site.ua/drop.shoper/28587-slavnih-pradidiv-velikih-pravnuki-pogani---pro-scho-govoryat-taemnichi-pidzemellya-rivnogo/

Софія

13:04 03.07.2020

Дивно, але здається з самого початку все мало бути якось по інакшому? Чому змінили задуми? Хто знає?
https://radiotrek.rv.ua/articles/rotonda__pidzemnyy_muzey_u_parku_zamist__zmiiebortsya_16_foto_222401.html

Реставратор

16:24 05.07.2020

По закону спочатку має бути першочергова консервація пам'ятки, а далі все інше. А от у Рівному чомусь все навпаки.
Та і така маловивчена пам'ятка, вік якої, судячи з преси, до кінця не визначений і може сягати тисячі років, буде використовуватись якось дивно...
Невже не можна було знати інше місце для дитячих ігор?

Тарас

16:54 12.07.2020

Усе схоже на якусь оборудку, де в пам'ятці культури українського значення, за кошти ЄС та бюджету міста, постане чиясь приватна комерційна квест-кімната. 
Хоча недавно мова йшла зовсім про інше - читайте про це у статтях:
"Рівне засноване не в 1283 році, а набагато раніше" - https://rvnews.rv.ua/post/view/1508327770-rivne-osnovane-ne-v-1283-roci-a-nabagato-ranishe 
"Рівне матиме туристичний об’єкт, що стане родзинкою світового рівня (ВІДЕО)" - https://rvnews.rv.ua/post/view/1514966885-rivne-matime-turistichniy-ob-ekt-scho-stane-rodzinkoyu-svitovogo-rivnya-video
Чи не виникла потреба громаді Рівного, державі та органам ЄС розібратись у викрутасах місцевих чиновників?

Лідія Петрівна

12:49 29.07.2020

Яке незграбне відношення до пам'ятки який може бути більше тисячі років? Сором за таких "рятівників" пам'яток українського народу...

15 серпня
Вчора
13.08.2020
12.08.2020