Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Замість «пакунку малюка» породіллям видаватимуть гроші

15:04 30.07.2020
252

Замість «пакунку малюка» батьки зможуть отримати цільову грошову компенсаційну виплату у розмірі 5 тисяч гривень.

Відповідне рішення прийняли на засіданні Уряду 29 липня. Проєкт розробили за ініціативою Міністерства соціальної політики. Він діятиме протягом 2020-2021 років.

«Пакунки, які ще залишилися в регіонах будуть роздані породіллям. Далі, фактично при народженні дитини, будуть видаватися картки із 5 тисячами гривень для закупівлі дитячих товарів замість «пакунку малюка», який за словами породіль не завжди відповідав потребам та побажанням. Тому зараз вони зможуть самостійно закуповувати товари на повну суму, яку передбачає бюджет», – зазначає прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Проєкт передбачає, що громадянам, у яких народилась дитина, буде видана соціальна картка у «ПриватБанку» із спеціальними режимом використання.

«Батьки дитини можуть звернутися за компенсацією протягом 12 місяців з дати народження дитини та самостійно протягом року витратити кошти грошової компенсації виключно для придбання дитині одягу, взуття, засобів гігієни та догляду, текстилю, іграшок, засобів гігієни для породіль», – зазначає міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Передбачається, що до реалізації проєкту будуть залучені заклади роздрібної торгівлі, які також будуть забезпечувати цільове використання коштів грошової компенсації.

Фактично «пакунок малюка» будуть видавати у тих регіонах, де вони є в наявності, а потім, відповідно до прийнятої постанови за таким алгоритмом:

– батьки новонароджених звертаються до АТ «КБ «ПриватБанк» для відкриття рахунку;

– надалі – до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення батьками подається заява з необхідними документами.

Батьки мають право протягом року самостійно використовувати призначену грошову компенсацію у безготівковій формі на придбання товарів у закладах торгівлі, які долучились до публічного договору про реалізацію пілотного проекту.

.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
15 серпня
Вчора
13.08.2020
12.08.2020