Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Майстри-початківці з Гощанщини дивують виробами із лози

16:23 13.09.2020
144

Красивим і розмаїтим завершенням професійного навчання у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості стала державна кваліфікаційна атестація слухачів Гощанського навчального відділення за професією «Виробник художніх виробів з лози».

Про це йдеться на сайті Рівненського обласного центру зайнятості.

Безробітні, направлені на навчання Гощанською районною філією Рівненського обласного центру зайнятості, опанували чудове стародавнє, але таке сучасне та затребуване ремесло – виготовлення виробів із натуральної сировини. Екологічно чиста продукція, яка випромінює красу природи і творчість майстрів, давно стала улюбленою, невід’ємною складовою сучасного побуту.

Лозові вироби українців відомі та популярні не лише на Батьківщині. Сучасні інтер’єри домівок та офісів гармонійно доповнюють плетені посуд, меблі, сувеніри, іграшки, аксесуари. Саме такою майстерністю володіють випускники Центру. Відтепер вчорашні безробітні зможуть кваліфіковано виконувати замовлення та пропонувати власні натуральні вироби до продажу, а отже збагачуватимуть свій професійний досвід і формуватимуть свій добробут.

Майстриня виробничого навчання, закохана у професію Валентина Голуб зауважує: «На початку навчання певні труднощі у слухачів виникають при вивченні технік плетіння, особливо з використанням у виробах так званої коси. Але ми успішно долаємо це, опановуємо нові теми і добиваємося чудових успіхів».

Серед найуспішніших педагогиня називає Світлану Лесковець та Юлію Юськову. Їхні унікальні бутербродниця, фруктовниця, ваза напольна, квіткова корзина, хлібниця, підставка під вазони, корзина подарункова, затишне крісло для відпочинку та відмінний дитячий стільчик – переконливий арсенал і професійний потенціал.

Читайте також: На Гощанщині відбудеться навчання з ковальського ремесла для безробітних

У зв’язку з карантинними обмеженнями, до іспиту в онлайн режимі приєдналися заступниця директора РЦПТО ДСЗ Руслана Бодренко, завідувач Гощанського навчального відділення Микола Корчевний та провідна фахівчиня з профорієнтації Гощанської РФ РОЦЗ Ірина Столярчук. Навіть віддалене оцінювання виробів та відповідей слухачів відбулося емоційно та насичено. Завжди атестація майстрів лози приносить неабияку естетичну насолоду. Педагоги щиро пораділи за випускників: у непростий період безробітні відповідально та старанно навчалися, здобули професію та отримали свідоцтва державного зразка. Більшість із них планують стати підприємцями.

А тим часом, до музею-виставки робіт слухачів «попрямували» кваліфікаційні вироби. Традиційно, роботи випускників залишаються у навчальному закладі і слугують зразками виробів для наступних груп.

Телефони: 68 37 95 (м. Рівне), (0250) 2-20-93 (селище Гоща).


Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
24 вересня
Сьогодні
Вчора
22.09.2020
21.09.2020
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю