Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Чи виконують антитютюнове законодавство у Рівному

13:21 20.11.2020
244

Протягом липня-серпня у Рівному провели моніторинг з метою оцінити рівень виконання чинних законів, які забороняють курити у громадських місцях, рекламувати та стимулювати продаж тютюнових виробів, а також продавати тютюн з рук.

Про це повідомляють на сайті Рівненської ОДА.

«Це лише частина чинних антитютюнових норм, однак їх дотримання можна контролювати на регіональному рівні. Саме тому ми були зацікавлені у проведенні такого дослідження. Воно дозволило побачити, де саме є «слабкі місця» у виконанні чинних антитютюнових законів. Тепер потрібно приймати рішення щодо того, як усунути виявлені проблеми», – зазначила в.о. директора Рівненського обласного центру громадського здоров’я Людмила Країнська.

Моніторинг показав, що загалом, рівень дотримання заборони на куріння у громадських місцях варіює, залежно від місця. Наприклад, у кафе, барах та ресторанах частка порушень складає менш як 5%. Основні види порушень – куріння кальянів. Факти куріння було зафіксовано на території 20% закладів охорони здоров’я, на 30% зупинок громадського транспорту та у 10% підземних переходів. На дитячих майданчиках на момент здійснення моніторингу не курили.

Разом з тим, майже в усіх цих місцях було зауважено наявність недопалків під ногами, що свідчить про те, що рівень порушень закону вищий. Варто окремо зазначити, що лише в половині закладів громадського харчування, на 8% зупинок, у 45% переходів та на 10% дитячих майданчиків були знаки про заборону куріння, хоча наявність таких знаків – пряма вимога закону.

Продаж тютюнових виробів з рук також є проблемою міста. Вуличні торговці продають сигарети без акцизних марок (переважно, іноземного виробництва).


Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
4 грудня
Вчора
02.12.2020
01.12.2020
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю