Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Рівному нагородили лауреатів премії імені Анатолія Криловця

10:00 22.02.2021
487

У Рівному вручили Всеукраїнську літературну премію імені письменника з Острожчини Анатолія Криловця.

Вечір пам’яті та урочисте вручення премії відбулися 21 лютого в Рівненській обласній бібліотеці для молоді. Захід провели в змішаному, онлайновому та очному, форматах, дотримуючись карантинних вимог.

Як розповіла голова організаційного комітету Всеукраїнської премії імені А. Криловця Валентина Люліч, це перша в Рівненській області літературна премія, присвячена землякові. 2021 року її вручають удруге, приурочуючи захід до дня народження письменника. Нині до участі в літературному змаганні долучилося 49 авторів зі всієї України, зокрема з Івано-Франківська, Львова, Луцька, Харкова, Запоріжжя, Черкас, Києва, Одеси, Вінниці, Автономної Республіки Крим.

«Читати, відкривати, показувати нам, приводити в спілку молодих письменників, ставити їх на ноги – таким було внутрішнє покликання Анатолія Криловця. Він робив це щиро, безкорисливо… Премія фактично заснована як знак пам’яті, знак поваги до Анатолія Олександровича. Це продовження його справи», – поділилася міркуваннями Валентина Люліч.

Письменниця також наголосила, що на премію подавалися як відомі письменники, так і початківці. Оцінювали учасників у двох категоріях – інтимна лірика й філософська лірика.

Членами журі були Валентина Люліч, Роман Криловець, Наталка Криловець – члени родини, Василь Кузан (голова Закарпатської обласної організації НСПУ), Наталка Демидюк (письменниця, учениця А. Криловця), Світлана Луцкова (українська письменниця, яка мешкає в Італії).

«Цьогоріч, крім лауреатства, присуджували відзнаки, адже були перспективні твори, які заслуговували бути вирізненими. Це своєрідний аванс, заохочення брати участь у премії в наступних роках», – зазначила Валентина Люліч.Третю премію в номінації «Філософська лірика» між собою розділили Неоніла Яніцька та Ігор Фарина (Тернопільщина). Друге місце в цій же номінації посів В’ячеслав Гук (Крим). Серед авторів інтимної лірики «бронза» дісталася Надії Позняк. Другою стала Ольга Кміт. А абсолютною переможницею премії (двічі одноголосно) стала Наталка Фурса з Полтавщини, яка здобула перші місця в обох номінаціях.

Спеціальною відзнакою літературної премії імені Анатолія Криловця «за літературні твори високого ліричного змісту та звучання, які утверджують ідеали гуманізму та любові, духовні цінності» відзначили таких авторів: Артура Дрона, Галину Максимчук, Андрія Дацківа, Віктора Крупку, Олександра Скрябіна, Олексія Юр’єва, Іванну Грицан, Тетяну Бондар, Олега Гончаренка, Вікторію Пожар, Олену Радецьку, Вікторію Поліщук, Ольгу Бражник.«У мене є письменницьке хобі – подаватися на літературні конкурси й збирати програші. Уперше вирішив податися й програти на літературній премії. І я безмежно вдячний за цю відзнаку. Ви ж розумієте, наскільки важливою, коли ти починаєш, може стати навіть така відзнака», – поділився львів’янин Артур Дрон.

Опісля вручення дипломів і відзнак присутні згадували Анатолія Криловця, читали його вірші, а Валентина Люліч виконувала співану поезію на вірші автора.Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
27 лютого
Сьогодні
Вчора
25.02.2021
24.02.2021
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю