Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Олег Тищенко
Олег Тищенко

«Людина-легенда»: спогади рівнян про митця Олега Тищенка

18:00 06.04.2021
439

Від ускладнень, викликаних COVID-19, помер директор Здолбунівського краєзнавчого музею Олег Тищенко.

51-річний краєзнавець перебував у важкому стані в лікарні. У фейсбуці виник спонтанний флешмоб пам'яті Олега Тищенка, якого ще знали під іменем Олаф Борода, бо друзі, культурні та громадські діячі діляться спогадами й світлими згадками про померлого. Район.Рівне зібрав ці спогади й пропонує добрими думками вшанувати краєзнавця.

Олег Тищенко був знаним істориком, журналістом, краєзнавцем, громадським діячем, дослідником історії Здолбунівщини. Він автор кількох сотень статей на історичну тематику у друкованих виданнях України, Польщі, Канади. Видавець історико-краєзнавчого журналу «Осторога». З 2014 очолював здолбунівський музей, став автором книг «Гурби: квітень 1944» та «Здолбунів на Волині:історичний вернісаж» (книга перемогла у номінації «Краще історико-краєзнавче видання»). Нещодавно у Гурбах у його співавторстві відкрили оновлену повстанську криївку.

Аматор-краєзнавець з Острога Олександр Хома порівнює померлого Олега Тищенко з Прометеєм.

«За останні два з половиною роки цей чоловік-легенда перевернув моє уявлення про людські взаємовідносини. Про справжню дружбу і те як можна одній людині робити великі справи. Олега Олександровича можна порівняти з Прометеєм, який вірив у людей, навіть тоді, коли це було робити важко, давав їм світло... Віддавав, бо був світлою людиною, постійно фірмова усмішка на обличчі, паузи в ретельно підібраних словах. Його мова, слова, що були просякнуті вірою, ідеєю вищої мети людини в цьому світі. Я жодного разу не відчув розчарування в його словах. Людина, яка була здатна здолати все на своєму шляху і долала, але Господь вирішив, що прийшов час відпочити, дуже шкода, що справи Господні невідворотні, а спочинок вічний. Бути другом Олега Тищенка було великою честю для мене. Справи, які ми так і не закінчили, я зобов'язаний довести до кінця. Що саме планували зробити, розповім згодом, на все воля Господа. Світла пам'ять людині, яка несла Світло людям!», – зазначив він.

Митець з Рівного Юрій Журавель намалював малюнок у пам'ять Олега Тищенка.


«Від COVID-19 загинув мій давній друг, націоналіст ще з часів совка, директор Здолбунівського краєзнавчого музею Олег Тищенко. Люди, бережіть себе і близьких!!!», – підписав малюнок Журавель.

«Плачу і згадую 22 січня 2014 р. – Всеукраїнський ланцюг єдності під час Революції Гідності. Я з друзями приїхала в Дубно, щоб взяти у ньому участь. І там Олег був мотором і організатором. Світла і вічна пам'ять, Друже!», – написала лучанка Леся Бондарук.«Це жах. Його більше з нами немає. Тільки що міський голова повідомив трагічну новину – пандемія забрала від нас непересічну, талановиту людину історика і краєзнавця, директора місцевого музею і просто дуже комунікабельного чоловіка, який любив життя – Олега Тищенка! Співчуття рідним і близьким…», – пишуть в редакції Здолбунів.City.

Нардеп Олександр Аліксійчук:
«Я знав цю людину як Олаф Борода, в повсякденному житті Олег Тищенко. Нас познайомив випадок і ми бачилися лише два рази. Але я був у захваті від його роботи по облаштуванню найцікавішої, на мою думку, локації в Здолбунові. Надзвичайно цікава і неймовірна людина, сповнена сил і енергії на нові звершення. Не судилося.....Запам’ятаємо його таким. Вічна пам’ять», – написав народний обранець.
Редакторка журналу «Ягідник» Богдана Трофимюк пригадала нещодавні розмови з митцем і з сумом висловилась, що вони стали останніми.

«Я досі в дурнуватому ступорі... ще півтора місяця тому стрілися посеред вулиці, обнялися, як давні друзі... таки друзі. таки давні. ще з 90-их...

Завжди знала, що ТИ не підведеш, якщо треба – підкажеш, якщо треба – присвариш, але допоможеш. Мабуть, тому й починала своє Позачасся у 19-му на радіо з ТВОЄЇ участі у ньому. Звістка, що ТИ захворів трохи насторожила, та знаючи, що ТИ ще той повстанець і борець – була впевнена: здолаєш і це, як здолав купу бюрократичних моментів, починаючи СВІЙ краєзнавчий музей у Здолбунові... він тепер завжди буде Тищенковим музеєм... принаймні для мене. Позачасся уже давно пішло у свій вимір, а нині й ТИ. Слів бракує», – написала Трофимюк.

6 квітня, у місті Здолбунів Рівненського району поховали директора Олега Тищенка. На кладовище попрощатися прийшло багато людей, однак через пандемію коронавірусу підходити до труни заборонили.


Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
11 квітня
Вчора
09.04.2021
08.04.2021
07.04.2021
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю