Значне перевищення показників: взяли проби ґрунтів біля «Рівнеазоту»

04 Серпня 2021, 17:27
Аварія на «Рівнеазот» 277
Аварія на «Рівнеазот»

Держекоінспекція провела експертизу ґрунтів, відібраних біля ПрАТ «Рівнеазот», де 20 липня сталася аварійна ситуація. За результатами лабораторних досліджень у більшості відібраних проб ґрунту зафіксовано перевищення показників нітратів та азоту амонійного в порівнянні з фоновими концентраціями.

Про це заявив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований

Чиновник уточнив, що проби були відібрані одразу після викиду забруднювальних речовин з підприємства, а також на наступний день після аварії. А забір проводився, з урахуванням переміщення хмари викиду, на 11 пробних майданчиках площею 100 квадратних метрів методом «конверту». 

Він також представив перелік місць, де було зафіксовано перевищення показників нітратів та азоту амонійного в порівнянні з фоновими концентраціями:

  • поблизу ПрАТ «Рівнеазот» (500 метрів на південний захід від заводу) – по нітратах в 10 разів; 
  • місто Рівне, вулиця Соборна, в‘їзд у місто з боку Луцького кільця – по азоту амонійному в 1,3 раза, нітратах в 1,8 раза;
  • поблизу села Зелений Гай, зі східного боку – по нітратах в 4,3 раза;
  • поблизу села Грушвиця, з південно-західного боку – по нітратах в 1,7 раза; 
  • поблизу села Верхівськ, з південно-східного боку – по нітратах в 1,9 раза; 
  • поблизу села Городок, з південного боку – по нітратах в 1,8 раза.

«Разом із тим, перевищення показників у ґрунті може бути спричинено не лише залповим викидом оксидів азоту в повітря внаслідок аварійної ситуації, а і бути результатом незадовільного ведення господарської діяльності, оскільки проби були відібрані у населених пунктах сільськогосподарських районів», — наголосив Андрій Мальований.

Він також додав, що для об’єктивного розгляду наслідків аварійної ситуації Держекоінспекція спрямує запит до ПрАТ «Рівнеазот» щодо отримання даних моніторингових спостережень за станом ґрунтів.

Крім того, планується залучення фахівців Держгеокадастру та Держпродспоживслужби для проведення консультацій та здійснення повторного відбору проб ґрунту на вміст азотовмісних речовин.

Читайте також: У «Рівнеазоті» прокоментували аварію на заводі
                          У «Рівнеазоту» вимагатимуть пояснити, чому не сповістили про аварію
                          На Рівненщині через аварію на «РівнеАзоті» випали підкислені дощі

Коментар
18/01/2022 Вівторок
18.01.2022
17.01.2022