Володимир В'ятрович презентував у Рівному нову книгу

13 Жовтня 2021, 11:43
Володимир В'ятрович презентував у Рівному нову книгу 906
Володимир В'ятрович презентував у Рівному нову книгу

Історик, науковець та народний депутат Володимир В'ятрович презентував у Рівному свою нову книгу «Нотатки з кухні  «переписування історії». 

Про це повідомляють на сайті Рівненської обласної ради. 

«Ця книжка не про переписування історії. Вона – про спроби українців написати історію власної держави. Звільнитися з полону думок «старшого брата» й досягнути справжньої незалежності – коли можеш розповідати свою історію від першої особи», - зазначено в анотації до книги.

Як розповів Володимир В'ятрович, який є автором цілої низки наукових праць з історії, у новій книзі він спробував поєднати різні тексти: публіцистичні і наукові статті, інтерв’ю, особисту розповідь і навіть дописи з фейсбуку.

«Історія у книзі подається у трьох площинах: як реконструкція минулого, як його переосмислення і шлях до відновлення національної пам’яті, а також як моя особиста історія на тлі подій у країні останніх 20 років», – розповів автор книги.

У книзі читачі знайдуть чергові спроби автора заповнити маловідомі сторінки нашого минулого: тексти про українську революцію 1917-1921 років, опір українців становленню радянської влади, репресії, Голодомор, УПА, дисидентів та розвал СРСР… Є у виданні й біографічні розповіді про тих, хто творив нашу історію: Степана Бандеру, Василя Кука, Євгена Сверстюка та про діячів минулого, які є менш відомими широкому загалу.

«Головним моїм завданням є віднайдення фактів та встановлення зв’язків між ними. У цьому книга схожа на мої попередні праці. Однак йдеться й про те, про що я раніше не писав – про переосмислення минулого. Про те, як поступово, через відкриття нових фактів, деконструкцію старих міфів, гарячі суспільні суперечки ми формували свої уявлення про минуле. А я переконаний, що якраз ці спільні уявлення є тим, що називається національною пам’яттю», – зазначив Володимир В'ятрович.

На завершення презентації Володимир В'ятрович, Сергій Кондрачук та історик Ігор Марчук вручили нагороди Української Повстанської Армії родичам повстанців.

Зокрема родичці  референта СБ при штабі УПА-Південь Кирила Карпюка-«Шершня» та старшого булавного УПА Петра Семенюка-«Заліза» Олені Поліщук (родинні корені цих повстанців переплітаються) передали Бронзовий хрест. А племіннику сотника УПА, командира куреня УПА Василя Шеретюка-«Гірчиці» Олександру Ковальчуку вручили Срібний хрест бойової заслуги 1 кляси.

Читайте також:  Рівненський медзаклад увійшов у ТОП-5 кращих «первинок» в Україні

 

 

Коментар
Код блоку:
04/10/2022 Вівторок
04.10.2022
03.10.2022