На Програму медичних гарантій у 2022 році передбачили більше грошей

06 Грудня 2021, 15:25
На Програму медичних гарантій у 2022 році передбачили більше грошей 310
На Програму медичних гарантій у 2022 році передбачили більше грошей

157,3 мільярда гривень передбачили на Програму медичних гарантій у 2022 році. 

Це на 33,8 мільярда гривень більше у порівнянні з 2021 роком. За такий бюджет проголосувала Верховна Рада з прийняттям проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», повідомляють у пресслужбі НСЗУ.

В межах бюджету Програми медичних гарантій-2022 передбачено понад 26 млрд грн на первинну медичну допомогу, що на 6 млрд більше ніж у 2021 році. Понад 8,3 млрд заплановано на лікування онкологічних захворювань, що на 4,8 млрд більше, ніж було у бюджеті Програми медгарантій цього року. На лікування пріоритетних серцево-судинних захворювань, зокрема інфарктів та інсультів, передбачено 4,8 млрд грн. Це більше на 1,8 млрд у порівнянні з 2021 роком. На відшкодування інсулінів та лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» у наступному році заплановано 4,6 млрд грн. Загалом бюджет програми реімбурсації збільшиться на 1,8 млрд грн.

Щодо лікування COVID-19, то у 2022 році визначеним закладам буде запропоновано укласти договір за пакетом «Готовність до реагування на надзвичайні ситуації, зокрема інфекційного характеру». Цей новий пакет дозволить забезпечити стабільність роботи інфекційних відділень та закладів. На цей напрям у ПМГ-2022 передбачено 2,5 млрд грн.

Загалом у проєкті Програми медичних гарантій на 2022 рік передбачено 36 пакетів медичних послуг. Серед нових – «Хірургічні операції дорослим і дітям в умовах стаціонару одного дня». Цю медичну допомогу виділили в окремий пакет,  щоб стимулювати розвиток стаціонаро-замісних підходів, які дозволять не тримати пацієнта у лікарні без необхідності.

«Національна служба здоров’я працює задля фінансової захищеності пацієнта від катастрофічних витрат та його безперешкодного доступу до якісної медичної допомоги. Тарифи у Програмі медичних гарантій-2022 будуть збільшені в межах тих коштів, які виділили у державному бюджеті. +33,8 млрд у бюджеті ПМГ-2022 дозволять підвищити тарифи за найважливішими напрямами надання медичної допомоги. В особливому фокусі – пріоритетні напрями стаціонарного лікування - інсульти, інфаркти, онкологія. Це дозволить лікарням закуповувати необхідні якісні ліки, покращувати умови перебування пацієнта в лікарні, створювати гідні умови праці для медичних працівників. Крім того, у 2022 році програма «Доступні ліки» розшириться препаратами для лікування хвороби Паркінсона, а також хронічного обструктивного захворювання легень. Все це дозволяє й надалі наближати медичну допомогу до пацієнта», – говорить Наталія Гусак, голова НСЗУ.

Пріоритетом в Програмі медичних гарантій на 2022 рік залишається і охорона материнства та дитинства. Так, за  одним з найвищих тарифів у Програмі медичних гарантій оплачуватиметься неонатальна допомога. У 2022 тариф зросте зі 113 до 135 тис. грн, а максимальний тариф становитиме 161 тис. грн за лікування недоношених дітей у закладах, які відповідатимуть додатковим вимогам. Тариф за медичну допомогу при пологах зросте на 5 тис. грн – до 15 тис. грн. А для закладів, які відповідатимуть додатковим вимогам – до 20 тис. грн.

Значно зростуть тарифи і на лікування онкологічних захворювань. Так, на 10 тисяч гривень збільшиться тариф на хіміотерапевтичне лікування – до 35 тисяч, а  за лікування дітей від онкохвороб НСЗУ сплачуватиме закладам до 131 тис. грн. Тариф за лікування онкогематологічних захворювань зросте з 54 тис. грн до 74 тис. грн. Також планується підвищення капітаційної ставки лікарям, які надають первинну медичну допомогу, до 786 грн.

Зі збільшенням тарифів до медичних закладів будуть підвищуватися і вимоги.  НСЗУ не  просто закуповує медичні послуги, а й впливає на їх безпечність в інтересах пацієнта. Зокрема, вимоги посиляться до лікарень, які надаватимуть пріоритетні послуги. Для цього вводиться новий показник – мінімальна кількість наданих послуг протягом 2021 року. Він запроваджуватиметься для надання медичної допомоги при інфаркті та інсульті, а також медичної допомоги при пологах. Мінімальна кількість наданих послуг, яка дозволяє укласти договір з НСЗУ: 150 пологів на рік, 100 пролікованих інсультів, 50 пролікованих інфарктів. Якщо медичний заклад рідко надає певну медичну допомогу, то і медперсонал втрачає необхідну практику і спроможність лікарні надавати якісне лікування за таким профілем викликає сумнів. Національна служба здоров’я закуповуватиме медичні послуги лише в тих закладах, де пацієнту зможуть надати якісну та медичну допомогу.

Читайте також:  В Україні почали діяти нові карантинні правила: як це вплине на відвідування громадських закладів

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація. 

 

 

Коментар
26/01/2022 Середа
26.01.2022
25.01.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром