На Рівненщині зафіксували третій випадок дирофілярії

22 Вересня 2022, 12:50
На Рівненщині зафіксували третій випадок дирофілярії 348
На Рівненщині зафіксували третій випадок дирофілярії
Втретє в цьому році, довелось зустрітись з дирофілярією лікарям одного з медичних закладів Рівненської області. 
 
Пацієнтові зі Здолбунівщини видалили восьмисантиметрового паразита Dirofilaria repens з ділянки щоки. Випадок цікавий, адже хворий більше ніж 9 місяців шукав причину появи пухлини на обличчі, абсолютно безболісної, без характерних для дирофіляріозу відчуттів руху, повзання під шкірою, свербіння, яка в один момент збільшилась вдвічі. Пацієнт прооперований та почувається задовільно, паразит видалений та ідентифікований як підшкірна дирофілярія, в осередку захворювання проводиться комплексне епідеміологічне обстеження, повідомляють у Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
 
Це 45-й випадок місцевого підшкірного дирофіляріозу в області, реєструється він у нас з 2005 року, щороку фіксуємо нові факти та прогнозуємо й надалі позитивні знахідки, адже в області є всі передумови для виникнення та поширення даного паразитозу серед людей. Головними чинниками, які впливають на розповсюдження дирофіляріозу на Рівненщині є наявність джерела інфекції, а це собаки, коти та дикі м’ясоїдні тварини; збільшення кількості волоцюжних тварин; міграція дичини, яка не контролюється; зміна екологічних умов та збільшення чисельності комарів (а передають захворювання всі їх кровосисні види); потепління клімату, що сприяє швидшому дозріванню інвазійних личинок в переносниках та обороту інвазії в природі.
 
Захворіти на підшкірний дирофіляріоз може кожен з нас, адже уникнути контакту з комарами досить складно. Однак, панікувати при виявленні у себе симптомів даного захворювання не потрібно, його прогноз сприятливий, після хірургічного видалення паразиту настає одужання.
 
Запорукою оздоровлення нашої області та держави від дирофіляріозу є подолання захворюваності серед тварин — джерел інвазії — шляхом їх дегельмінтизації, регулювання чисельності бродячих тварин, захист людей та тварин від укусів комарів, обізнаність населення та медичної спільноти щодо зараження, проявів та профілактики даного захворювання.
Коментар
Код блоку:
04/10/2022 Вівторок
04.10.2022
03.10.2022