У Рівненському фтизіопульмонологічному центрі можна отримати препарат для лікування туберкульозу

24 Вересня 2022, 15:17
У Рівненському фтизіопульмонологічному центрі можна отримати препарат для лікування туберкульозу 653
У Рівненському фтизіопульмонологічному центрі можна отримати препарат для лікування туберкульозу

КП «Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр»  отримав рифапентин. Препарат інноваційний та використовується для лікування туберкульозу.

Таке лікування націлене захистити людей, які вже інфіковані бактерією туберкульозу, від розвитку активного туберкульозу, а також захистити людей, які не інфіковані, але схильні до ризику зараження туберкульозом, повідомляють у Рівненській обласній раді.

 «До прикладу, якщо людина має тривалий та тісний контакт з людиною хворою на туберкульоз (це можуть бути родинні зв'язки, робочі і т.д.) варто розглянути варіант профілактичного лікування, щоб уникнути ймовірного інфікування та розвитку недуги. В такому випадку необхідно звернутися до медичного закладу. Після усіх необхідних обстежень лікарі визначать доцільність призначення препарату та при необхідності призначать курс лікування», - розповідає в.о. медичної директорки, лікарка-фтизіатриня Наталія Стецій.

Варто зауважити, що доцільним застосування рифапентину буде й для людей, які живуть з ВІЛ. Отримати препарат можна безкоштовно, оскільки закуплений він за кошти державного бюджету.

Коментар
Код блоку:
08/12/2022 Четвер
08.12.2022
07.12.2022
06.12.2022