На Рівненщині тергромади закликають взяти на контроль ситуацію з туберкульозом

02 Жовтня 2022, 09:37
На Рівненщині тергромади закликають взяти на контроль ситуацію з туберкульозом 896
На Рівненщині тергромади закликають взяти на контроль ситуацію з туберкульозом

Під час засідання Координаційно-консультативної ради при голові Рівненської обласної ради восьмого скликання учасники зустрічі обговорили стан справ з поширенням туберкульозу в регіоні.

Директор Рівненського обласного фтизіопульмонологічного медичного центру обласної ради Федір Аврука зауважив, що на сьогодні гострою проблемою залишається недовиявлення хворих на туберкульоз, а причиною цьому є низький відсоток обстежень передусім серед груп ризику, повідомляють на сайті облради.

Помітний ріст захворюваності на туберкульоз зафіксований у І кварталі цього року – на 113 осіб більше, ніж за аналогічний період 2021-го. Особливу тривогу викликає статистика захворюваності серед дітей. Так, у 2021 році у І кварталі виявили 4 випадки, а цьогоріч за цей же період зафіксували 10 випадків.

Наразі точної інформації щодо кількості хворих на туберкульоз в громадах Рівненщини немає.  В тому числі через значну кількість внутрішньо переміщених осіб, яких в області проживає понад 50 тисяч, і стан здоров’я яких керівники громад повинні тримати на контролі.

 На базі центру працює сучасний флюоромобіль, що дає можливість проводити діагностику навіть у найвіддаленіших громадах області.

Під час обговорення цього питання керівників ТГ ознайомили з можливостями, які дає міжнародний проєкт PATH/USAID в питанні профілактики туберкульозу. Представник проєкту Юрій Суботін закликав голів громад приймати відповідні місцеві програми. Адже це один із механізмів залучення грантової підтримки.

 

 

Коментар
Код блоку:
08/12/2022 Четвер
08.12.2022
07.12.2022
06.12.2022