В Сосонках біля Рівного стратили понад 17 тисяч євреїв

07 Листопада 2022, 10:22
Урочище Сосонки 852
Урочище Сосонки

Упродовж 6-7 листопада 1941 року в урочищі Сосонки нацисти безжально розстрілювали євреїв.

17,5 тисяч страчених життів впродовж двох днів. Страшна трагедія — масова страта євреїв в урочищі Сосонки неподалік Рівного, повідомляють у Рівненській ОВА. 

Напередодні у Рівному розклеїли накази про те, що особи єврейської національності, які не мають спеціального посвідчення з місця роботи, разом із родинами зобов’язані з’явитися наступного дня о 6-й ранку до площі на Грабнику.

Наступного дня тисячі людей рушили до площі. На вулицях за наказом гебітскомісара було заборонено з’являтися людям неєврейської національності. 

За словами очевидців, коли люди дісталися Сосонок, їх групами підводили до викопаних ям. Примушували роздягатись та йти по колодах, які були перекинуті через яму.  Коли люди йшли, у них стріляли й вони падали…

Після проведення цієї страшної акції, в Рівному залишилося понад п’ять тисяч євреїв. Їх, згідно з розпорядженням гебітскомісара від 30 січня 1942 року, було переселено в гетто. Воно проіснувало недовго. Вже 13 липня людей заштовхували у вагони.

Так було знищено Рівненське гетто, а ще у Березному, Висоцьку, Вербі, Деражному, Дубні, Здолбунові, Корці, Костополі, Млинові, Острозі, Сарнах…

У Сосонках розстріляли 17, 5 тисяч євреїв, а в лісах неподалік поховані ще близько 7 тисяч людей. Це офіційні дані. За іншими підрахунками загинуло до 21 тисячі невинних жертв.

Цього року вже 81-та річниця з часу перших розстрілів. Нині там розташований меморіальний комплекс, встановлений місцевою єврейською спільнотою.

Щороку 6 та 7 листопада – рівняни та гості міста зі скорботою згадують події, коли було знищено понад 17 тисяч євреїв Рівного.

6 листопада вшанували пам’ять невинних жертв. 

Коментар
Код блоку:
02/02/2023 Четвер
02.02.2023