Вчителів Рівненщини, які займаються репетиторством, зобов’язують подати декларацію про доходи

08 Лютого 2023, 15:08
Вчителів Рівненщини, які займаються репетиторством, зобов’язують подати декларацію про доходи 934
Вчителів Рівненщини, які займаються репетиторством, зобов’язують подати декларацію про доходи

З 1 січня розпочалась кампанія декларування доходів громадян, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи. 

До їхнього числа віднесені вчителі та викладачі, які торік надавали репетиторські послуги, повідомляють на сайті Рівненської обласної ради. 

Репетиторські послуги – це, зокрема, підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових та дипломних робіт тощо.

Зауважимо, що доходи від репетиторства оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків (п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України). Також із вказаних доходів справляється військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

До слова, декларацію про майновий стан та доходи можна подати в електронному вигляді.

Задекларувати доходи, отримані 2022 року, необхідно до 1 травня 2023 року.

Суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, зазначену у річній податковій декларації, репетитори мають сплатити до 1 серпня 2023 року.

Отже, якщо викладач, який надає послуги репетиторства, не є фізичною особою-підприємцем, він зобов’язаний подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня 2023 року за місцем податкової адреси (реєстрації) чи он-лайн з використанням електронного підпису.

 

Коментар
01/04/2023 Субота
01.04.2023