У Рівному збирають книги для зруйнованих бібліотек Херсонщини

20 Березня 2023, 20:10
У Рівному збирають книги для зруйнованих бібліотек Херсонщини 693
У Рівному збирають книги для зруйнованих бібліотек Херсонщини

КЗ «Рівненська обласна бібліотека для молоді» долучилася до загальнонаціонального благодійного збору книжок для пошкоджених і зруйнованих росіянами бібліотек та культурних центрів на Херсонщині

Збір триватиме до 5 квітня (Київська, 18). Просять приносити книжки українською та англійською мовами для дітей, підлітків та дорослих. Бажано, аби це була література для широкої аудиторії та художніх жанрів, повідомляють на сайті Рівненської обласної ради. 

Організували благодійний збір Український ПЕН та КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара».

«Гончарівка» – так називають бібліотеку херсонці – найбільша бібліотека Херсонщини й найбільша книгозбірня серед обласних бібліотек України. До повномасштабного російського вторгнення її фонди налічували близько мільйона примірників 45 мовами світу. Також на базі бібліотеки діяло багато соціальних ініціатив.

Незадовго до втечі з Херсона російські окупанти пограбували бібліотеку, зокрема вивезли цінні історичні видання. 19 листопада 2022 року «Гончарівка» сильно постраждала від обстрілів окупантів. Було пошкоджено близько тисячі квадратних метрів скла віконних блоків, стелю і двері. Попри те, що окупанти регулярно обстрілюють Херсонщину, бібліотека живе. Працівники «Гончарівки» та небайдужі читачі й меценати рятують фонди й консервують будівлю.

На жаль, «Гончарівка» – не єдина бібліотека, яка постраждала на Херсонщині. Зокрема в Білозерській ТГ було пошкоджено і пограбовано 7 бібліотек, у Станіславській ТГ – 4 бібліотеки зруйновано, у Чорнобаївській ТГ – 2 бібліотеки пошкоджено і 4 – розграбовано.

Повний масштаб руйнувань, однак, досі не відомий, адже росіяни продовжують регулярно обстрілювати Херсонщину.

 

Коментар
29/05/2023 Понеділок
29.05.2023