У Рівному вшанували пам’ять Анни Валентинович

06 Квітня 2023, 19:49
У Рівному вшанували пам’ять Анни Валентинович 304
У Рівному вшанували пам’ять Анни Валентинович

10 квітня виповнюється 13 років від трагічної події – авіатрощі польського літака під російським смоленськом, в якій загинули перші особи Республіки Польща, зокрема президент Лех Качинський з дружиною. 

На борту була і відома громадська діячка, засновниця профспілки «Солідарність» Анна Валентинович, йдеться на сайті Рівненської обласної ради. 

Пам’ять жінки, яка мала неабиякий влив на суспільно-політичні процеси в сусідній державі, вшанували в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці. На захід запросили студентів кафедри суспільних дисциплін Національного університету водного господарства та природокористування.

Анна Валентинович народилася 1929 року в селі Сінне (тепер Садове) Гощанської громади. Закінчила 4 класи місцевої школи. Рано втратила матір і була вимушена працювати служницею у заможній родині Телесницьких. З ними 1943 року виїхала до Польщі.

Закінчивши курси зварювальників, почала працювати на Гданській корабельні. У складі жіночої організації розпочала боротьбу за права робітників. Брала участь у страйках та у створенні вільної профспілки, за що переслідувалася комуністичними спецслужбами.

Про життя і діяльність Анни Валентинович студентам розповіли журналістка, краєзнавиця Валентина Романюк та польський професор новітньої історії у Гданському університеті Ігор Халагіда.

Учасники зустрічі переглянули новий документальний фільм польських документалістів Кшиштофа Войцеховського та Єжи Залєвського «Звідки ми походимо. Ким ми є. Куди прямуємо».

Коментар
21/06/2024 П'ятниця
21.06.2024
20.06.2024