В кожному районі Рівненщини створять центр соціально-психологічної підтримки

24 Квітня 2023, 11:42
В кожному районі Рівненщини створять центр соціально-психологічної підтримки 907
В кожному районі Рівненщини створять центр соціально-психологічної підтримки

Ментальне здоров’я та безбар’єрність, психологічна допомога та медична первинка під час війни – такі питання обговорили на онлайновій нараді під головуванням заступника Керівника Офісу Президента України Олексія Кулеби

Рівненщину представляли перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін та заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська, повідомляють на сайті відомства. 

 

«Державна програма «Ти як?» покликана створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними способами та дієвими механізмами підтримати українців у складні часи повномасштабної війни. Ментальне здоров’я – це непомітний, але водночас головний двигун людини, що дозволяє не лише повноцінно жити, а й ефективно функціонувати у суспільстві. Регулярне піклування про власний стан може наштовхнути на відкриття внутрішнього джерела сили, що допоможе пройти крізь складні часи. Тому дбати про своє ментальне здоров’я – така ж базова необхідність кожної людини, як і дбати про здоров’я фізичне. Ментальне та фізичне здоров'я – нерозривне ціле», – сказав Олексій Кулеба.

 

Нагадаємо, в Україні реалізовують Всеукраїнську програму ментального здоров’я. Вона створена за ініціативою першої леді Олени Зеленської. 

Під час наради обговорили також питання інтеграції психологічної допомоги на первинну медичну допомогу. Розглянули план заходів на 2021-2023 роки з реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні.

 

«Маємо пояснити, що звертатися до фахівців із психічного здоров’я не соромно. Це - культура ставлення до ментального здоров’я. Не говорити – це не означає не боятися. Ми маємо вміти володіти навичками піклування про свій психологічний стан і вміти пояснити іншим, як це зробити», – сказав Сергій Подолін.

 

Нагадаємо, на Рівненщині створюють чотири центри соціально-психологічної підтримки, які будуть розміщені у кожному з районів області. Їх облаштовують в межах проєкту «Психосоціальна підтримка в Україні» за участю донорів Фонду міжнародної солідарності в Україні.

Коментар
16/07/2024 Вівторок
16.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром