Іноземний шпигун у Рівному під виглядом волонтера збирав розвіддані

14 Липня 2023, 12:10
Іноземний шпигун у Рівному під виглядом волонтера збирав розвіддані 399
Іноземний шпигун у Рівному під виглядом волонтера збирав розвіддані

За публічного обвинувачення Рівненської обласної прокуратури іноземця визнано винним у передачі інформації про місце розташування Збройних сил України, за можливості їх ідентифікації на місцевості,  представнику спецслужб держави агресора та участі у терористичній організації.

Його засудили до 10 років ув'язнення з конфіскацією майна, повідомляють у пресслужбі обласної прокуратури. 

Прокурори у суді довели, що 67-річний чоловік, який у 2014-2015 роках входив до так званої «П’ятої окремої мотострілкової Донецької бригади імені першого голови днр О.В. Захарченка Першого Армійського Корпусу Народної міліції днр», був завербований представником спецслужб країни-агресора. На виконання завдання свого куратора іноземець приїхав до Рівного під виглядом волонтера, аби зібрати інформацію щодо розташування у місті військових підрозділів та об’єктів критичної інфраструктури. Також чоловік займався підготовкою інших злочинів на шкоду інтересам України.

Інформатора затримали у лютому цього року, при спробі передачі співробітнику головного управління генштабу зс рф даних про місце розташування підрозділу ЗСУ, при тому, що така інформація не розміщувалася у відкритому доступі уповноваженими державними органами, а її розголошення ворогу могло завдати шкоди обороноздатності та державній безпеці України.

Досудове розслідування здійснювало Управління СБ України в Рівненській області.

Обвинувачений наразі перебуває під вартою, у ході судового розгляду він визнав свою вину у повному обсязі.

Вирок ще не набрав законної сили, сторони можуть оскаржити його в апеляційному суді.

Коментар
26/02/2024 Понеділок
26.02.2024
25.02.2024
14:14
КОЛОНКА Лесь і Леся 385