На Рівненщині комунзаклади та місцеве самоврядування переплатили за електрику майже шість мільйонів гривень

19 Жовтня 2023, 10:57
На Рівненщині комунзаклади та місцеве самоврядування переплатили за електрику майже шість мільйонів гривень 509
На Рівненщині комунзаклади та місцеве самоврядування переплатили за електрику майже шість мільйонів гривень

За 9 місяців 2023 року органи Рівненської обласної прокуратури скерували до суду 30 позовних заяв про визнання недійсними додаткових угод до договорів про постачання електричної енергії, укладених комунальними закладами та органами місцевого самоврядування області.

Прокурори встановили, що енергопостачальні компанії неодноразово ініціювали укладення додаткових угод про збільшення вартості предмета закупівлі до вказаних договорів, хоча на ринку відповідного коливання цін не було. Про це йдеться у повідомленні відомства. 

Таким чином споживачі-розпорядники бюджетних коштів змушені були платити за електроенергію значно більше, ніж було вказано у першочергових цінових пропозиціях постачальників. Подекуди таке підвищення сягало 170 %.

Загалом, прокурори встановили, що недобросовісні постачальники отримали 5,7 млн грн надмірно сплачених бюджетних коштів.

З огляду на виявлені порушення та з метою стягнення цієї переплати, прокуратурою скеровано ряд позовних заяв.

«Наразі судами задоволено вже 9 таких позовів на майже 1 млн гривень. В нинішніх умовах цієї суми вистачить для екіпірування 35 бійців ЗСУ або ж придбання понад пів сотні FPVдронів», – йдеться у повідомленні. 

 

Коментар
26/02/2024 Понеділок
26.02.2024
25.02.2024