У Рівному підприємство зобов'язали звільнити гектар землі від будмітеріалів

09 Листопада 2023, 17:07
У Рівному підприємство зобов'язали звільнити гектар землі від будмітеріалів 640
У Рівному підприємство зобов'язали звільнити гектар землі від будмітеріалів

Північно-західний апеляційний господарський суд підтримав позицію прокурора та зобов’язав приватне товариство звільнити земельну ділянку від будівельних матеріалів та усунути перешкоди щодо її користування законним власником – Рівненською міською радою.

Йдеться про майже один гектар землі поблизу Луцького кільця у Рівному. Цю землю у 2015 році передали в суборенду приватній фірмі для будівництва і обслуговування житлового будинку. Товариство завезло на ділянку кілька бетонних блоків та інші будівельні матеріали і зареєструвало це як частину фундаменту, що складає 5% незавершеного будівництва.

Прокуратура звернулась до суду, і спочатку господарський суд Рівненської області, а потім і Касаційний господарський суд визнали незаконним та скасували рішення державного реєстратора про державну реєстрацію права власності на спірне майно.

Попри те, що строк договору суборенди земельної ділянки закінчився, товариство не вивезло будматеріали із земельної ділянки, таким чином перешкоджаючи міській раді користуватися своїм майном.

Тому, прокуратура знову звернулась до суду. Суд першої інстанції позов прокурора не задоволив, а от Північно-західний апеляційний господарський суд підтримав позицію прокуратури та зобов’язав товариство усунути перешкоди у користуванні та розпорядженні земельною ділянкою комунальної власності, а також привести її у попередній належний стан шляхом звільнення від будівельних матеріалів.

Реальне виконання судового рішення насамперед покладається на власника земельної ділянки – Рівненську міську раду.

 

Коментар
19/07/2024 Четвер
18.07.2024
17.07.2024
Афіша