Культурні особливості Рівненщини представили для переселенців

17 Січня 2024, 09:15
Культурні особливості Рівненщини представили для переселенців 1094
Культурні особливості Рівненщини представили для переселенців

У Центрі інтеграції в Рівному для вимушених переселенців провели тренінг «Культурні особливості Рівненської області».

 

Його організували представники ГО «Гуртом подіє». Про це йдеться на сайті Рівненської ОДА. 

 

«Нам є чим пишатись і що захищати. Наші традиції не перериваються від діда-прадіда, ми маємо міцне коріння, знаємо свою історію.  Гостинність, самобутність і унікальність Рівненщини, наша культурна спадщина має привертати увагу світу», – звернувся до учасників тренінгу заступник голови ОДА Сергій Гемберг.

 

Очільниця обласного управління культури і туризму Любов Романюк розповіла про туристичні родзинки області, що є цікавими для тих, хто захоплюється подорожами. Біле озеро, Соколині гори, Тунель кохання – це природна краса Рівненщини. Замки в Дубні й Острозі – про історичне минуле нашого краю.

 

«Через культуру ми поширюємо свої сенси і наративи, і вкотре привертаємо увагу до нашої самобутності та унікальності. Наша культура та мистецтво – це наша система цінностей.  Ми повинні не ховати традиції та звичаї, а поширювати і гордитися», – сказала Любов Романюк.

 

Також на заході йшлося про рівненську вишивку,  вподобання жителів області в одязі у 20 роках минулого століття, традиційні страви Рівненщини, елементи нематеріальної культурної спадщини. Відбувся показ обряду повʼязання хустки як елементу українського народного одягу, представлення завершального етапу різдвяних свят – Розколяди. 

 

Тренінг «Культурні особливості Рівненської області» провела ГО «Гуртом подіє» в межах програми «Єднання заради дії», що втілюється IREX за підтримки «Державного департаменту США».

Коментар
16/07/2024 Вівторок
16.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром