Ринок нерухомості на Рівненщині: як він змінився упродовж повномасштабної війни

21 Січня 2024, 15:20
Ринок нерухомості на Рівненщині: як він змінився упродовж повномасштабної війни 1242
Ринок нерухомості на Рівненщині: як він змінився упродовж повномасштабної війни

За період повномасштабного вторгнення на Рівненщині збільшився попит на купівлю заміської нерухомості та на вторинний ринок. Зокрема, люди активніше почали орендувати житло поблизу обласного центру та у селах.

Про це в етері Українське радіо Рівне розповіла сертифікована рієлторка, голова Рівненського регіонального відділення асоціації фахівців з нерухомості України Наталія Пристопчук.

Як змінився ринок нерухомості через війну

Ціни на оренду та купівлю житла у західних регіонах України вищі, ніж в інших областях та у Києві, це статистика станом на жовтень 2023 року. Зокрема, найпопулярніші регіони, які мають попит на помешкання — Хмельницький, Тернопіль та Івано-Франківськ.

За даними рієлторки Наталії Пристопчук, Рівне знаходиться на п'ятому місці серед регіонів за зростанням цін та продажу нерухомості:

«Ціни у нас виросли. Ринок нерухомості в місті Рівному активний, є продажі, є купівля, здаємо в оренду. У 2022 році, коли розпочалось повномасштабне вторгнення, робота на ринку нерухомості зупинилась, але ненадовго. Вже у березні в область та Рівне почали приїжджати люди з Київщини, які потерпали від вторгнення. Людей розселяли в орендоване житло. Продаж нерухомості поновився у травні 2022 року, тобто через три місяці».

Первинний і вторинний ринки

Вторинний ринок нерухомості переважає на Рівненщині, зазначила фахівчиня. Вона додала, що ціни в області на купівлю житла виросли на 20%:

«Вторинний ринок трішки випереджає, бо нижче ціна. У західних регіонах ціни зросли суттєво, у нас більш спокійне становище. Ринок оренди дуже активний і попит перевищує пропозицію. Багато людей купують будівлі, щоб здавати в оренду. Зараз на першому місці безпека, люди намагаються купувати нерухомість у малоповерховій забудові. Активно купують у приватних секторах, тому що там безпечніше».

За слів рієлторки, до початку вторгнення Рівне вважалося провідним містом, де є попит на нерухомість. Наразі більше людей почали купувати ділянки поблизу обласного центру — Костополя, Здолбунова, Квасилова.

«Є великий попит на заміську нерухомість, з'явився інтерес до будинків та земельних ділянок. Є приклад рівнян, які продали квартири й купили будинки в селах. За цих два роки ми працюємо і по оренді житла в області. Наприклад, ніколи не здавали в Сарнах, тепер маємо там об'єкти. Попит на будинки з земельними ділянками набагато більший, але це дорого. Багато продали будинків у колишньому Корецькому районі, де ми не продавали до початку повномасштабного вторгнення».

Де купують житло у Рівному

За даними Наталії Пристопчук, найактивніше у Рівному купують житло у центрі та у мікрорайоні Ювілейний — по 13,5% продажу. Також купують житло в мікрорайоні На Щасливому — 12% продажів.

«Також користується попитом район Чайки. Там розвинена інфраструктура, зручний доїзд, торгові центри, поліклініки, дитячі садочки та школи. Це райони, які продаються найкраще», — сертифікована рієлторка

 

Коментар
26/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024