Мінімалізм в одязі: як створити стильний та елегантний образ із мінімальною кількістю деталей
Мінімалізму притаманна лаконічність, чіткість ліній і стриманість кольорів. Одяг в цьому стилі не привертає до себе уваги, слугує лише фоном для підкреслення особистості. Тому його часто вибирають як для ділового, так і для повсякденного носіння.
Концепція мінімалізму пропонує знаходити красу в простих формах і відмовитися від зайвих деталей і строкатих прикрас. Наочні приклади таких речей надає каталог бренду Gucci для жінок, де зібрано найкращі моделі в цьому стилі. Попри простий дизайн, не виникає сумніву в їхній цінності та статусності.
Ознаки стилю
Існують деякі особливості, притаманні мінімалізму. На їхній основі легко буде підбирати для власного гардероба потрібні речі. Отже, головні ознаки одягу в стилі мінімалізму:
- геометричні форми — правильні та неправильні;
- підкреслена простота;
- кількість речей обмежена необхідним мінімумом;
- висока якість матеріалів і пошиття;
- колірна палітра монохромна або в базових відтінках.
З яких речей має складатися гардероб в стилі мінімалізму
Девіз цього стилю — що простіше, то краще. Йдеться не про знецінення речей, а лише про особливості фасонів і поєднань. Базовий гардероб містить:
- сорочки прямого крою та вільного силуету;
- прості класичні футболки;
- штани або джинси будь-якого фасону, але з мінімумом кишень та елементів декору;
- сукні прямого силуету;
- лише необхідні аксесуари — сумка, годинник, лаконічні ювелірні прикраси.
Багатошаровість в одязі, актуальна останнім часом, не застосовна до цього стилю. Чим менше речей, тим більш зваженим і гармонійним буде образ. Також мінімалізм передбачає мінімальну кількість або відсутність прикрас. Їхній дизайн також має бути лаконічним, з чіткими, переважно геометричними формами.
Матеріали для одягу в стилі мінімалізму — фактура та кольори
Одна з основних рис цього стилю — використання тканин із натуральної сировини. Одяг із бавовни, льону або вовни має ефектний вигляд та допоможе почуватися зручно в будь-якій ситуації. Доречний невеликий вміст синтетики для покращення властивостей матеріалу.
Щодо фактури, то бажано віддавати перевагу тканинам із гладкою, а не рельєфною поверхнею. Якщо річ зв’язана з вовни, то візерунок має бути простим. Також мінімалізму притаманна відсутність зображень на тканині, вишивки, паєток та іншого декору.
Для цього стилю характерна стриманість колірної палітри. Найкраще використовувати базові відтінки: чорний, білий, сірий, бежевий. Інші кольори доречні, якщо вони не яскраві, а пастельні.
Мінімалізм не лише елегантний та благородний, а й дуже практичний і зручний стиль. Через його особливості одяг можна швидко та легко адаптувати під будь-який образ — діловий, повсякденний або ошатний.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром