Туберкульоз – не хвороба бідних: у Рівному розповіли, як протидіяти недузі

22 Березня 2024, 14:33
Туберкульоз – не хвороба бідних: у Рівному розповіли, як протидіяти недузі 680
Туберкульоз – не хвороба бідних: у Рівному розповіли, як протидіяти недузі

Туберкульоз – одна з десяти смертельних інфекційних хвороб, проте він давно перестав бути вироком. За умови своєчасного виявлення і прийому лікарських засобів, недуга піддається лікуванню. 

До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, який встановлений 24 березня, у благодійній організації «Мережа 100 відсотків життя Рівне» нагадали факти, знання яких допоможе протидіяти туберкульозу.

Туберкульоз – виліковний. Його діагностика та лікування в Україні безплатні. Неможливо заразитися туберкульозом в громадському транспорті, кав’ярні та інших публічних місцях. Так само він не передається через побутові речі. До того ж людина з туберкульозом може бути абсолютно безпечною для оточення, якщо приймає ліки й дотримується режиму лікування.

«Не всі люди з туберкульозом є джерелом інфекції, а лише ті, які мають туберкульоз легень, дихальних шляхів, або гортані та є бактеріовиділювачами та кашляють і не отримують лікування, бо вже через кілька тижнів після початку ефективного лікування особа не може нікого інфікувати», – наголошує лікарка-фтизіатриня Рівненського обласного фтизіопульмонологічного медичного центру Ірина Полюхович.

Також медикиня нагадує, що хоч і туберкульоз асоціюється з бідністю та неблагополуччям, він може вразити будь-кого, незалежно від віку, статі, етнічної приналежності чи соціального статусу. Додає – інфікуватися цією хворобою можна лише при тривалому й тісному контакті з людиною, яка хворіє на туберкульоз з відкритою формою. Бо він не так швидко передається, як інші інфекції. 

Зазвичай заражаються люди, які проводять з людиною з туберкульозом легень тривалий час в одному приміщенні: приблизна межа – вісім годин щодня впродовж трьох місяців до початку лікування.

«Через незнання цієї інформації, в суспільстві відбувається жахливий процес нав’язування негативної соціальної ролі на основі діагнозу – стигматизація це окрема велика проблема на шляху до подолання туберкульозу! Відчуття страху, сорому та бажання ізолюватися змушують людей з туберкульозом уникати, або відкласти звернення до лікаря. Тому важливо, щоб суспільство знало й розрізняти міфи та факти про туберкульоз.  В цьому напрямку працює БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне». Організація створила і забезпечує роботу Міжрегіонального центру комунікації у сфері протидії туберкульозу. Це стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), шляхом фінансування Проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що виконується міжнародною організацією PATH», – резюмує Євген Баборикін, заступник голови правління БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне».

Додамо, що у 2023 році на Рівненщині зросла кількість хворих на туберкульоз – 450 нових випадків захворювання проти 428 у 2022 році. 

 

 

Коментар
11/09/2024 Середа
11.09.2024
10.09.2024