В лікарні у Рівному зробили першу малоінвазивну операцію дитині з хворобою Пертеса

18 Квітня 2024, 13:11
В лікарні у Рівному зробили першу малоінвазивну операцію дитині з хворобою Пертеса 258
В лікарні у Рівному зробили першу малоінвазивну операцію дитині з хворобою Пертеса

Вперше в Рівненській обласній дитячій лікарні 9-річному пацієнту з хворобою Пертеса провели малоінвазивну операцію, застосувавши сучасний метод лікування.

Зробили тунелізацію шийки та головки ураженої кістки, куди одночасно ввели пунктат кісткового мозку – його взяли із крила тазової кістки, повідомляють на сайті Рівненської обласної ради. 

Малоінвазивна операція відрізняється від великих тим, що вважається безпечнішою і гне такою болісною технікою оперування. Замість великого, хірург робить один або кілька невеликих розрізів і вставляє тонкі інструменти та крихітну камеру.

У лікарні повідомили, що це втручання проводили під контролем електронно-оптичного перетворювача (ЕОП) – сучасного приладу, що допомагає лікарям під час операції відразу бачити точність своєї роботи.

Рівненська команда працювала цього разу спільно зі столичним фахівцем.

Хвороба Пертеса – це захворювання кульшового суглоба у дітей, до якого призводить порушення кровопостачання голівки стегнової кістки. Наслідком може бути втрата сферичної форми голівки стегна, відповідно ранній розвиток артрозу кульшового суглоба, а у важких випадках – необхідність протезування у молодому віці.

Найчастіше хворіють у віці від 4 до 9 років. Тож якщо дитина кульгає, скаржиться на біль у кульшовому чи колінному суглобах – це підстави не затягувати й записатись на обстеження. Лікування напряму залежить від тяжкості захворювання й віку пацієнта.

Коментар
26/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024