В обласному краєзнавчому музеї в Рівному відкрили виставку про Пересопницьке Євангеліє
Експозицію підготували два комунальні заклади обласної ради – Рівненський обласний краєзнавчий музей та Культурно-археологічний центр «Пересопниця».
Присвячена вона ювілейній даті – 875-річчю першої літописної згадки села Пересопниця Дядьковицької територіальної громади, повідомляють на сайті облради.
Виставка розповідає про історію та культурну цінність цієї рукописної пам’ятки староукраїнської мови, створеної в середині XVI ст. на території сучасної Пересопниці.
Це один із перших перекладів біблійного тексту на староукраїнську мову, що робить його неоціненною пам'яткою української писемності. А рівень написання Пересопницького Євангелія унікальний за якістю, шрифтами, малюнками, що без сумніву єднає нас з європейською видавничою культурою.
З цією визначною для українців книгою пов’язують імена її творців: литовського писаря Михайла Василевича та архімандрита Пересопницького монастиря Григорія, а також меценатів – волинської княгині Анастасії Заславської та князів Чорторийських.
Оригінал книги зберігається в Інституті рукопису Національної бібліотеки імені В.І.Вернадського.
Знане та важливе це видання ще й тим, що на ньому (окрім Конституції України) президенти України присягають на вірність своєму народові.
Банерну виставку доповнюють фотографії розкопок, експонати з фондів краєзнавчого музею, тематична література.
Відвідувачі можуть скористатися допомогою аудіогіда, встановленого за допомогою QR-коду.
А вже 12 травня в Культурно-археологічному центрі «Пересопниця» відзначатимуть 875-річчя першої літописної згадки села Пересопниця, де можна буде побачити копію Пересопницького Євангелія та інших унікальних рукописних книг та багато цікавих експонатів, знайдених під час археологічних розкопок на території центру.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром