До Рівненського зоопарку масово зносять пташенят

25 Травня 2024, 11:35
До Рівненського зоопарку масово зносять пташенят 462
До Рівненського зоопарку масово зносять пташенят

Весна пора року, коли у кожного виду тварин з'являється потомство, а до Рівненського зоопарку масово зносять величезну кількість молодняку пташенят. 

Бажаючи зробити добро, врятувати  пташку, ви завдаєте шкоди і природі, і пернатим, перешкоджаючи звичному ходу життя. Про це йдеться на фейсбук-сторінці Рівненської міської ради. 

Якщо ви знайшли пташеня, найрозумніше, що можна зробити – це відійти якомога далі, й не турбувати його.

Річ у тім, що молоді пташенята дійсно можуть стати легкою здобиччю для хижака. Щоб вижив найсильніший, природою закладений такий механізм: злітки, або пурханці – це пташині підлітки, які вже мають пір'я і вчаться літати, пурхають, тобто, розлітаються в радіусі десяти метрів від гнізда і пізнають світ. Потроху вони тренуються та вчаться літати, а батьки перебувають поруч на гніздовій ділянці, наглядають за ними й годують. Якщо забрати такого малюка додому, то йому можна нашкодити, навички виживання будуть втрачені.

Не торкайтеся гнізда, не беріть у руки пташенят, навіть якщо місце здається Вам занадто небезпечним. Наприклад, якщо пташеня сидить на проїжджій частині – можна віднести його до найближчих кущів або посадити на невисоку гілку. Люди просто не помічають дорослих птахів, які заховалися десь поруч. Навіть якщо Ви взяли до рук пернатих малюків з цікавості, а потім залишаєте на тому ж місці де знайшли – батьки можуть після цього не прийняти своїх діток через людський запах, який на них залишається. Саме тому дуже важливо взагалі не зачіпати маленьких злітків.

Вилучення пташенят з природи може мати багато наслідків, і найкращим рішенням буде залишити малят у їхньому природному середовищі, дозволити їм рости та здобувати вміння виживати у дикій природі.

Коментар
21/06/2024 П'ятниця
21.06.2024
20.06.2024