У Рівному на водоймах запрацювали аераційні фонтани

10 Липня 2024, 12:30
У Рівному на водоймах запрацювали аераційні фонтани 167
У Рівному на водоймах запрацювали аераційні фонтани

Аномально високі температури призводять до зменшення рівня кисню у водоймах, тож для покращення середовища біоресурсів у річці Устя в Рівному задіюють аераційні фонтани.

Температура зовнішнього повітря останніми роками влітку досить висока, як для Рівненщини. Зазвичай такі спекотні ночі, як спостерігаються зараз, +20 градусів, притаманні тропічному клімату. Саме це і призводить до зниження рівня кисню у водоймах, а отже, й задухи риби – такі ситуації траплялися в місті. Щоб уникнути цього й наситити річку киснем використовують аераційні фонтани, повідомляють на фейсбук-сторінці міської ради. 

Наразі, такий фонтан функціонує в автоматичному режимі й по встановленому графіку – з 9:00 до 20:00.

Фонтан працює почергово: 40 хвилин збагачує киснем воду, а потім – перерва. Усе для того, аби уникнути перегріву апарату. На жаль, часті відключення електроенергії не дають можливості включення аераційних фонтанів згідно з графіком. Адже його робота залежить від помпи, яка живиться від ліній електропередач.

Також допомагає здійснювати аерацію водойми у Рівному і помпа Управління ДСНС в Рівненській області. Коли на вулиці збільшується температура повітря, то цей насос допомагає ще більше насичувати воду киснем.

Коментар
16/07/2024 Вівторок
16.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром