Триває розслідування: яке буде відшкодування родичам загиблих смертельної ДТП на Острожчині
У розслідуванні смертельної аварії, що трапилася у Верхові на Острожчині, розглядають кілька версій.
Про деталі моторошної ДТП, версії слідства та розповіді родичів загиблих дізнавалася журналістка онлайн-видання Район.Рівне.
Аварія трапилася 7 липня, у неділю. У ДТП загинуло 14 осіб, із-поміж яких 6-річна дитина. Усі 14 загиблих ідентифіковані: це жителі Хмельницької та Рівненської областей віком від 20 до 67 років.
Як повідомив Володимир Захарчук, начальник ГУ ДСНС у Рівненській області, цю аварію класифікують як державну надзвичайну подію.
Розслідуванням займається група компаній «Автопоміч»: керівник та адвокат Дмитро Мелех, територіальна представниця Оксана Климюк і представник Сергій Шевчук, а також провідний партнер компанії Василь Репецький. Компанія розслідує кримінальні провадження, а також питання щодо відшкодування коштів у дорожньо-транспортних пригодах.
Група адвокатських об'єднань співпрацює з родичами загиблих для того, щоби відшкодувати кошти та допомогти родичам та близьким загиблих.
«Ми зараз проводимо паралельно зі слів документів, слідство більше спрямоване на те, щоб розслідувати кримінальне провадження. Ми також збираємо документи, які пов'язані з тим, щоби встановити відповідального за стягування шкоди», – наголосив адвокат Дмитро Мелех.
Василь Репецький пояснив, що компенсування шкоди буде відбуватися у двох напрямках – стягування коштів зі страхових компаній і з перевізників. Назву страхової компанії поки не розголошують.
«Ми не індивідуалізуємо людей, у всіх родичів загиблих є моральна травма після такої трагедії, тому ми зацікавлені для кожного стягнути відшкодування», – повідомив Василь Репецький.
Адвокати наголосили, що мають успішний досвід із відшкодування та допомозі родичам загиблих у розслідуванні однієї з масштабних аварій, зокрема ДТП, що трапилася 7 грудня 2021 року в Чернігові, де вантажний автомобіль виїхав на смугу зустрічного руху, відповідно здійснив зіткнення з мікроавтобусом, в якій загинуло 17 людей.
«Водій вантажного автомобіля залишився живий в Чернігівській події, а в цьому випадку водій загинув, відповідно Чернігівська подія довше розслідувалася, тому що водія судили та він отримав реальне покарання, а в цій ситуації все буде залежати від результатів розслідування», – поділився адвокат.
Існують ризики судового процесу, тому спрогнозувати тривалість складно, тобто це може тривати і рік часу, і більше.
«Існує основний ризик – це затягування справи, адже в перший-другий тиждень всі бігають, щось роблять, призначають експертизи, а далі це все гальмується, тому в наших інтересах цю справу пришвидшувати», – розповів Дмитро Мелех.
Адвокати також наголосили на тому, що вони контактували з жінкою, яка вижила і нині лікується, тож вони працюють над тим, щоб також забезпечити їй відшкодування.
Дмитро Мелех також додав, що у представників об'єднання була розмова з представником перевізника пасажирів, який готовий до судових претензій. З перевізником вантажу контактування ще не було, але адвокати зауважили, що він не дуже сприяє розмові та ймовірних відшкодувань родичам загиблих.
На завершення пресконференції Дмитро Мелех вказав граничну суму компенсації по автоцивілці.
«У зв'язку зі загибеллю однієї людини – це є 12 мінімальних заробітних плат на одного, незалежно від того скільки людей претендують: це одна людина, чи це 10 людей стосовно одного загиблого, ліміт є 12 мінімальних заробітних плат. Станом на сьогодні – це 96 000 гривень», – пояснює адвокат.
Родичі загиблих розповіли про останню розмову зі своїми близькими перед аварією, як дізналися, і кого вважають винними у трагедії.
Ціла сім'я загинула... мій син був на війні, якраз приїхав у відпустку на день народження сина, то вони поїхали у Рівненський зоопарк. Востаннє ми говорили, як вони були на автовокзалі. Попросила скинути фотографії, а син сказав, що вже ввечері... Близько 17 години мені сусід сказав, що сталася аварія», – розповіли свахи загиблої сім'ї Ліна та Надія.
Свахи відразу почали телефонувати, але зв'язку вже не було. Родичів загиблих на місце аварії не допустили, але відразу повідомили списки загиблих.
«Вона мала повертатися додому, вона запізнювалася і тому сіла саме на цей рейс. Я думаю, що має проводитися розслідування і транспорт без техогляду не повинен виходити на дорогу, щоб більше таких аварій не відбувалося», – розповіла мати загиблої дівчини, 20-річної акушерки Марини.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром