На Рівненщині з'явився перший брендований ветеранський бізнес «Створено Захисниками»
У Рівненській області з’явився перший бізнес, який отримав табличку з маркуванням «Створено Захисниками». Першими стали дві кав'ярні, власником яких є ветеран Андрій Суржук.
Про це дізнавалася журналістка видання Район.Рівне.
Андрій Суржук на позивний «Барс», один із десяти військовослужбовців, які у 2023 році подали заявку на грант для розвитку власної справи. Цю фінансову підтримку від держави можуть отримати учасники бойових дій та їхні дружини. За кошти гранту Андрій відкрив кав'ярню в Рівному.
Проєкт, ініційований Міністерством у справах ветеранів, передбачає підтримку ветеранів у розвитку їхнього підприємництва, підвищуючи їхню видимість та впізнаваність серед споживачів.
Ця ініціатива «Створено захисниками» є яскравим прикладом того, як Рівненщина підтримує своїх ветеранів. Держава прагне вибудувати комплексну ветеранську політику, яка починається з самого ветерана та охоплює всі наші програми. Цей приклад демонструє, як один із ветеранів розвиває свій бізнес завдяки державним грантам та підтримці всіх відповідних служб.
«Ми завжди готові допомогти не лише з грантами, але й з будь-якими іншими проєктами. Сьогодні вже реалізована одна ініціатива, і будуть ще інші. Люди можуть побачити, що це реальний приклад – перший випадок на Рівненщині, коли бізнес створений ветеранами», – наголошує начальник ОДА Олександр Коваль.
Марина Корольова, начальниця управління у справах ветеранів Департаменту соціальної політики зауважила, що Андрій Суржук та його партнери по бізнесу перші у створенні ветеранського бізнесу на Рівненщині.
Перший логотип кав'ярні «Створено Захисниками» знаходиться на вулиці Петра Могили в Рівному, яку відвідувала Олена Зеленська під час робочого візиту. Андрій Суржук наголосив, що планують відкрити третю кав'ярню з таким же логотипом.
Міністерство ветеранів спочатку визначає потреби та запити, а потім шукає державні, донорські або обласні програми, навіть якщо вони не суто ветеранські. Наприклад, активні парки, хоч і спрямовані на спорт, можуть бути корисними для ветеранів.
«Для нас неважливо, яке відомство чи напрямок, наше головне завдання – допомогти ветеранам та їхнім родинам реалізувати свої ідеї та проєкти. Як державна установа, ми завжди прагнемо підтримати їхні ініціативи», – зауважує Марина Корольова.
До початку повномасштабної війни Андрій Суржук вже володів мережею з одинадцяти мобільних кав'ярень у Рівному. Свій бізнес він розпочав разом із товаришем дев'ять років тому, після завершення контракту зі Збройними силами України. На передовій Андрій Суржук отримав поранення. Останні пів року чоловік проходить реабілітацію.
Андрій Суржук відкрив свої кав'ярні за підтримки державного фінансування. Сьогодні існують проєкти, які надають ветеранам війни можливість розпочати власний бізнес. На грантовий проєкт виділили близько 500 тисяч гривень.
«Ми продовжуємо працювати, і це вже другий заклад, який отримав цей логотип. Я щиро вірю, що за ним підуть третій, четвертий, п'ятий, і загалом буде багато соціально-відповідальних ветеранських бізнесів у Рівному. Ми сьогодні перші, хто відкриває таку сторінку на мапі міста», – каже військовий Андрій Суржук.