Управління ризиками в портфелях із домінуванням Ethereum (ETH) і Binance Smart Chain (BSC) – порівняння
Спочатку здається, що різниця між Ethereum та Binance Smart Chain майже непомітна. Токени BSC сумісні з віртуальною машиною Ethereum та є крос-чейн об'єкти, що працюють на обох платформах. Проте відмінності існують: використання BSC допомагає підвищити продуктивність транзакцій, їх швидкість та знизити вартість.
Незалежно від вибраного токену, власники мають пам’ятати про управління ризиками. Насамперед курс біткоїна та інших криптовалют не стоїть на місці, а мінімізація ризиків є пріоритетним завданням при відповідальному відношенні при використанні криптовалют.
Що таке управління ризиками?
Управління ризиками не що інше, як прогнозування та своєчасне виявлення фінансових втрат, пов’язаних з інвестуванням в певну крипту з метою їх мінімізації. Спочатку визначають поточну схильність до ризиків, а потім будують певну стратегію дій.
Стратегія – це план дій та заходів, які трейдери застосовують при виявленні потенційних небезпек. Вони складаються з низки фінансових операцій.
Крім конкретних дій при виявленні фінансової небезпеки, існує кілька основ планування. Їх обов’язково розглядають, перш ніж застосовувати певну стратегію. Адже саме від вибору основи залежить наступна стратегія. Основи планування це:
-
прийняття (рішення піти на ризик, купуючи певний актив, не витрачаючи великих коштів);
-
передача ризику інвестицій третій стороні за певні кошти;
-
уникнення – відмова від інвестування в певний актив через явні ризики;
-
скорочення негативних фінансових наслідків.
Криптовалюти вважають найбільш ризикованим активом через високу волатильність. Тому вкрай важливо застосовувати перевірені методи та стратегії управління ризиками.
Основні стратегії управління ризиками для портфелів з ETH, BSC та інших криптовалют
Правило 1% - один з найпопулярніших варіантів. Це правило говорить, що інвестувати в певну криптовалюту можна не більше 1% від власних заощаджень. Не варто розраховувати тільки на вдалий збіг обставин та невиправдано ризикувати, витрачаючи більше вказаного показника.
Встановлення стоп-лосів та тейк-профіту – спеціальні налаштування. При негативній динаміці використовується стоп-лос, при якому операції припиняються, коли поточна ціна досягає вказаного мінімального значення. Тейк-профіт закриває позиції при досягненні певного результату.
Диверсифікація портфеля – популярний спосіб контролю ризиків. У досвідчених інвесторів в портфелі не менше 30 популярних криптовалют.
Наявність стратегії виходу дозволяє мінімізувати втрати, які виникають через емоційні прийняття рішень, настрої суспільства, піар щодо певної крипти. Встановлення лімітних ордерів дозволяє вчасно вийти з торгів.
Сам інвестор повинен проводити власні дослідження для управління ризиками. Тобто перед інвестуванням в певний проєкт необхідно перевірити про нього основні відомості. Звісно, слід використовувати кілька перевірених джерел, адже можна знайти й дезінформацію про певний токен, яку створюють конкуренти.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром