Видання «Район.Рівне» з'явилось на Мапі рекомендованих медіа України

Рівненські медіа Національної мережі гіперлокальних медіа «Район.in.ua» потрапили на Мапу рекомендованих медіа від громадських організацій «Інститут масової інформації» (ІМІ) та «Детектор медіа» («ДМ»).
На мапі якості представлені видання Район.Рівне, Район.Вараш, Район.Сарни, Район.Острог, Район.Гоща, Район.Демидівка, Район.Дубно та Район.Корець.
Про це повідомили ІМІ та Детектор медіа, організації, які проводили дослідження.
205 медіа з усіх регіонів України потрапили на інтерактивну Мапу рекомендованих медіа за результатами третьої хвилі моніторингу. Проєкт громадських організацій «Інститут масової інформації» (ІМІ) та «Детектор медіа» («ДМ») реалізували за підтримки міжнародної організації Internews Network для виявлення та підтримки медіа, які дотримуються високих стандартів журналістики.
Експерти «ДМ» та ІМІ у серпні-жовтні 2024 року оцінили загалом 274 медійних ресурсів, з них 182 онлайн-ресурси, 21 радіо і 71 телеканал.
Видання Район.Рівне запрацювало на Рівненщині у 2020 році. Сайт розповідає про життя Рівненської, Костопільської, Березнівської, Деражненської, Малолюбашанської, Головинської, Клеванської, Зорянської, Городоцької, Олександрійської, Дядьковицької, Шпанівської, Великоомелянської, Здолбунівської, Здовбицької, Мізоцької, Корнинської, Білокриницької, Бабинської, Бугринської, Соснівської, Великомежиріцької та Малинської громад.
Головною редакторкою сайту є журналістка Тетяна Мельничук, працює журналіст Станіслав Зайчук. Також свої матеріали надсилають і публікують дописувачі. Керівницею Рівненської мережі є Катерина Лозицька, журналістка видання Район.Сарни.
Також на сайтах мережі Район з’явилася кнопка «Подякувати». Це означає, що читачі можуть заплатити гонорар авторам, якщо публікація сподобалася і була корисною.
Упродовж першого року роботи нового каналу монетизації читацькі гонорари підуть повністю на преміальний фонд штатним і позаштатним авторам, які згенерують «подяки»
Більше про редакційну політику видання Рівненської мережі читайте у блозі.
Медіа оцінювали за спільною матрицею, розробленою ІМІ та «ДМ» на початку 2024 року, яка включає 14 індикаторів оцінки незалежності та репутації видань. Основні блоки критеріїв охоплюють прозорість, дотримання професійних стандартів та журналістської етики. Експерти ІМІ оцінювали онлайн-медіа, експерти «ДМ» – радіо і телеканали.
Система подачі заявок дозволяє медіа самостійно реєструватися на участь у проєкті, що спрощує процес включення та демократизує відбір, відкриваючи двері для малих та нішевих ресурсів. Мапа буде оновлюватися й надалі, і наступна хвиля моніторингу запланована на лютий 2025 року.
«Третя хвиля нашого моніторингу показала, що охоплення проєкту росте – вже 205 рекомендованих медіа з усіх регіонів України увійшли на мапу, а це на 29 медіа більше, ніж в попередньому моніторинговому періоді. В умовах інформаційної війни та зовнішніх загроз цей проєкт має стратегічне значення, оскільки виконує функцію орієнтиру для споживачів інформації. Окрім цього, Мапа формує і впроваджує на практиці нові індустріальні стандарти прозорості і відповідальності медійних ресурсів. Водночас вона створює основу для дискусій та подальших реформ у медіасфері, в тому числі законодавчих, підтримуючи постійний розвиток надійного інформаційного простору в Україні», – заявила директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк.
Наразі мапа включає 151 онлайн-медіа та 5 центрів журналістських розслідувань, 21 радіо та 28 телеканалів з усіх областей України:
- найбільше рекомендованих медіа, розміщених на Мапі, – у Волинській області (22 медіа);
- далі йде Київська область – 20 медіа;
- далі за кількістю медіа йдуть Харківська, Донецька та Рівненські області – по 12 медіа;
- по 10 рекомендованих медіа потрапили на мапу від Івано-Франківської та Одеської областей;
- по 9 медіа – Полтавська та Запорізька області;
- по 8 медіа мають Сумська та Миколаївські області;
- по 7 рекомендованих медіа на регіон мають Чернігівська, Луганська та Кіровоградська області;
- по 6 рекомендованих медіа на регіон мають Чернівецька, Хмельницька, Дніпропетровська області;
- по 5 медіа мають Херсонська, Вінницька та Львівська області;
- по 4 рекомендованих медіа на регіон мають Закарпатська, Тернопільська, Житомирська, Черкаська області;
- 3 рекомендованих медіа мовлять на територію тимчасово окупованого Криму.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром