У Рівненському медзакладі встановили мережеву сонячну станцію

У Рівному офіційно відкрили мережеву сонячну електростанцію (СЕС) в одному із медичних закладів, яку встановили за сприяння благодійного фонду Energy Act for Ukraine Foundation. Це п’ятий медичний заклад, де встановили СЕС, в межах кампанії фонду «50 сонячних лікарень».
Про це журналістів видання Район.Рівне повідомили організатори.
Відкриття відбулось 19 листопада 2024 року. Заклад охорони здоровʼя, в якому встановили станцію, надає широкий спектр медичних послуг – від консультацій та інструментальних досліджень до хірургічної допомоги та реабілітаційних програм.
Сонячну станцію будували для поліклінічного відділення та головного корпусу. Першу чергу будівництва реалізували фондом Energy Act for Ukraine Foundation в межах проєкту «Відновлювані джерела енергії для стійкої України», що виконується консорціумом громадських організацій спільно з Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини.
У межах будівництва першої станції, на даху поліклінічного відділення закладу встановили 90 сонячних панелей, загальною потужністю 52,65 кВт. Це корпус, де щодня лікарі різних профілів приймають, обстежують та лікують жителів області. Сонячна станція покриває близько 18% від потреб корпусу в електроенергії. Завдяки роботі станції вдасться економити близько 10 390 євро на рік на платежах за світло, а також зменшити рівень викидів CO2 на 970 тонн за 25 років.
Завдяки співпраці та досвіду співфінансування Рівненської міської ради, вдалося також побудувати й другу чергу сонячної електростанції. Вона живить головний корпус, де знаходиться хірургічне відділення, стаціонар, блоки інтенсивної терапії та реабілітації. На даху корпусу встановили 124 панелі, потужністю 73,16 кВт, які покривають 23.6% потреб в електроенергії. Робота станції допоможе медичному закладу економити близько 13 680 євро на рік, які можуть бути спрямовані на інші потреби закладу. Крім того, прогнозується зменшення викидів CO2 на 1280 тонн за 25 років.
«Наша мета – зробити так, аби медичні установи навіть в умовах війни могли працювати незалежно, надаючи допомогу усім, хто її потребує. Встановлення сонячної станції у цьому медичному закладі на Рівненщині – це не тільки про енергетичну безпеку та економію, а й про співпрацю та єднання, адже цей проєкт реалізований повною мірою завдяки партнерам фонду, а також плідній співпраці з громадою міста. Рівне – новий регіон, де реалізуються наші проєкти, і ми щасливі, що змогли долучитися до того, аби зробити ще один крок до екологічності та енергетичної незалежності міста. Ми вдячні всім, хто підтримав цей проєкт, і продовжуємо нашу місію задля стійкого майбутнього України», – розповідає Юліана Оніщук, засновниця та директорка фонду Energy Act for Ukraine Foundation.
Благодійний фонд Energy Act for Ukraine Foundation долучився до проєкту «Відновлювані джерела енергії для стійкої України», який виконується GIZ за дорученням уряду Німеччини. GIZ – це Німецьке товариство міжнародного співробітництва. За дорученням Уряду Німеччини GIZ створює різні ініціативи. Одна з ініціатив Уряду Німеччини та GIZ – IKI (International Climate Initiative). Проєкт «Відновлювані джерела енергії для стійкої України» реалізується консорціумом громадських організацій Energy Act For Ukraine Foundation, Екоклуб, Екодія, RePower Ukraine.
До відома, Благодійний фонд Energy Act for Ukraine Foundation надає рішення з відновлюваної сонячної енергії для шкіл та лікарень, що постраждали внаслідок російської агресії в Україні, у межах кампаній «100 сонячних шкіл» та «50 сонячних лікарень».
Фонд встановлює гібридні сонячні електростанції з системами зберігання енергії для об’єктів соціальної та критичної інфраструктури, щоб забезпечити доступ до освіти, можливість надавати медичні послуги навіть під час відключень електроенергії, а також сприяти позитивним змінам на шляху до сталого майбутнього.
Фонд прагне, щоб українська нація мала культуру свідомого споживання природних ресурсів. Саме тому фонд проводить навчальний курс «Сталий розвиток і зелена енергетика» для дітей, підвищує рівень їхніх знань про сталість, джерела енергії та прищеплює екологічні звички, щоб наблизити зелене майбутнє України. Курс пройшло вже понад 600 дітей.
Фонд отримав визнання на Національному конкурсі «Благодійна Україна» в номінації «Благодійність у сфері екології та охорони навколишнього середовища» в Києві 2024 року, був нагороджений премією «Зелена ініціатива року» у Брюсселі у 2023 році, є членом Європейської асоціації сонячної енергії Solar Power Europe, Енергетичної ініціативи Глобального договору ООН, а з початку 2024 року входить до консорціуму екологічних організацій, що реалізують проєкт «Відновлювані джерела енергії» в Україні.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром