У Рівному три мільйони гривень виділили на ремонт санвузла в міськвиконкомі

Рівненська міська рада виділила три мільйони гривень з бюджету громади на ремонт туалетів у приміщенні міськвиконкому.
У міській раді запевняли, що підвал мерії заливає фекаліями, тому гроші потрібно виділити негайно. Деякі депутати кажуть, що це не на часі, тому хоча б мільйон гривень варто перенаправити на закупівлю засобів радіоелектронної боротьби (РЕБи, – ред). Ексголова Рівного Володимир Хомко припустив, що за два мільйони гривень зробити ремонт неможливо, хіба закупити горшки. Що вирішили депутати та куди спрямували кошти громади розповідає журналіст Район.Рівне.
Перед офіційним початком засідання, депутатка «Голосу» Анастасія Кулакевич виступила з ініціативою профінансувати з міського бюджету закупівлю засобів РЕБ для військових частин. Нагадаємо, що Рівненська міськрада вже виділила 30 мільйонів гривень на закупівлю квадрокоптерів.
У відповідь на це пролунала критика від голови комісії з питань міського господарства та депутатки «Рівне Разом» Катерини Марчук. Вона заявила, що подібна закупівля суперечить законодавству України.
«Ми не можемо говорити за інші територіальні громади. Ми маємо відповідати за свою. Якщо виконавці, які будуть підписувати документи і оголошувати тендер, кажуть, що вони не мають права – це суперечить нашому законодавству», – стверджує Катерина Марчук.
Згідно з позицією фракції «Голос» таке твердження є хибним. На своїй Facebook-сторінці вони навели перелік 60 громад, які вже успішно закуповують засоби РЕБ. Серед них, зокрема, Луцьк, Тернопіль, Івано-Франківськ та Хмельницький.
«Катерино, в нас різне законодавство?» – критикує Анастасія Кулакевич.
Однією з основних причин перегляду бюджету 2024 року стала необхідність термінового ремонту туалетів у приміщенні міськвиконкому. Це стало приводом для одиночного пікету рівнянки перед початком сесії. Вона вимагала привернути увагу депутатів, аби ті таки своїм рішенням спрямувати кошти з ремонту на фінансування армії.
Керівниця справами міськвиконкому Марія Корнійчук уточнила, що заплановано заміну стояків, а не ремонт туалетів. За її словами, уже тривалий час підвальні приміщення затоплює фекаліями через прогнилу каналізаційну інфраструктуру. Цю інформацію підтвердив секретар Рівнеради та за сумісництвом виконувач обов'язків міського голови Віктор Шакирзян. Загальна сума проєкту становить понад 3 мільйони гривень.
Депутат «Голосу» Святослав Клічук запропонував перенаправити мільйон гривень із ремонту стояків на закупівлю засобів радіоелектронної боротьби для військових.
Його ініціатива викликала критику, зокрема від депутата «За Майбутнє», колишнього міського голови Володимира Хомка, який заявив, що на решту суми можна хіба що «горшки» закупити.
На черговій сесії виступали запрошені військовослужбовці. Вони офіційно подякували Рівному за співпрацю та постійне надання допомоги. Громаді було урочисто вручено прапор 23-го окремого батальйону спеціального призначення.
Також військові відзвітували про використання трьох мільйонів гривень, які були їм раніше надані містом у відповідь на запит на початку літа 2024 року. Ці кошти витратили на закупівлю засобів радіоелектронної боротьби короткої відстані, які встановили на бронетехніку. Втім, це не вичерпало дискусій під час засідання.
«Коли цивільним закупувачем є громада, дуже важко сформувати технічне завдання стосовно РЕБів. Поки пройде сесія, поки надійдуть кошти, поки їх в процесі тендерної закупівлі громада зможе використати, ці засоби радіоелектронної боротьби вже можуть бути неактуальними», – зазначає військовий Станіслав у своїй промові.
Один із військових заявив, що закупівля подібних засобів містом є небезпечною, адже тендерна документація має бути публічною, чим може скористатися ворожа розвідка Російської Федерації. Опоненти пропонують закуповувати РЕБи не напряму, а виділяти кошти з міськбюджету на фінансування військових частин, аби ті, згодом, самі закуповували необхідне собі обладнання. Депутати-прихильники закупівлі РЕБів відповідають, що військові закуповують ці засоби також через відкритий аукціон.
Зауважимо, що закупівлі, які здійснюють органи місцевого самоврядування, регулюються Законом України «Про публічні закупівлі». Згідно з постановами Кабінету Міністрів України №1178 та №1725 встановлено особливості здійснення оборонних закупівель на період дії воєнного стану. Таким чином, військові частини можуть здійснювати закупівлі без проведення відкритих тендерних процедур, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі». Втім, це не означає, що військові частини не можуть закуповувати засоби оборони публічно.
За результатами пленарного засідання 26-ї сесії Рівненської міськради восьмого скликання депутати не винесли на розгляд, голосування чи довивчення питання закупівлі засобів радіоелектронної боротьби.
Фінансування капітального ремонту підтримали більшістю голосів. Тож з бюджету громади виділили 3 мільйони гривень на ремонт санвузлів у міськвиконкомі.
Переглянути цей допис в Instagram
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром