Чотири нардепи з Рівненщини підтримали законопроєкт проти журналістів

05 Грудня 2024, 20:00
Чотири нардепи з Рівненщини підтримали законопроєкт проти журналістів 804
Чотири нардепи з Рівненщини підтримали законопроєкт проти журналістів

Народні депутати від партії «Слуга Народу» Олександр Ковальчук, Олександр Аліксійчук, Сергій Литвиненко та незалежний Роман Іванісов стали одними з 213 депутатів, які 4 грудня 2024 року підтримали скандальний законопроєкт №10242 про посилення кримінальної відповідальності за поширення інформації з публічних реєстрів. 

Документ не набрав необхідних 226 голосів і повернувся на повторне друге читання. Про це інформує Район.Рівне на основі результатів голосування.

Законопроєкт передбачає до 8 років ув'язнення за публікацію даних із реєстрів – санкцію, майже ідентичну нещодавно ухваленому в Росії закону. Як зазначає голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін, 30 листопада Путін підписав закон, що передбачає 10 років ув'язнення за аналогічні дії.

Читайте також: нардеп «Слуг Народу» Валерій Стернійчук з Волині підтримав законопроєкт проти журналістів.

Нагадаємо, з 1995 по 1998 роки позафракційний Роман Іванісов відбував покарання за зґвалтування неповнолітньої особи.

«Третім прийшов ґвалтувати Іванісов. Він задовольнив статеву пристрасть неприродним способом, після чого намагався зґвалтувати, але не довів злочин до кінця з фізіологічних причин. Після Іванісова зайшов четвертий ґвалтівник», – зазначають у матеріалах протоколу судового засідання.

Нагадаємо, нардеп Олександр Ковальчук є колишнім висуванцем від Блоку Петра Порошенка. Був директором «Реноме», заступником у «РівнеБорошно» та «Рум'янець», співзасновник платформи взаємодій «Простір».

Олександр Аліксійчук був одним з співзасновників скандального законопроєкту №7351 який надавав право самостійно командирами убивати військовослужбовців за невиконання наказів без будь-яких доведених належним чином обставин.

Нардеп Сергій Литвиненко заявляв про бажання провести вибори на тимчасово окупованих військами РФ територіях Донецької та Луганської областей, через що 24 червня 2020 року на Рівненщині сталася бійка між партією «Національний корпус» та представниками Литвиненка.

Голова парламентського Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин закликав зняти законопроєкт із розгляду та розробити новий документ після консультацій із міжнародними партнерами та медійниками. За його словами, проти ухвалення закону виступили і західні партнери України, оскільки він може суперечити нормам права ЄС.

«Якщо метою справді був захист персональних даних, потрібно розробити адекватний закон з урахуванням прав викривачів та за участі НАЗК», – наголосив Юрчишин. 

Антикорупціонери наголошують, що спроби «покращити» законопроєкт косметичними правками, як-от зменшення терміну ув'язнення, не вирішать головної проблеми – відсутності механізмів захисту викривачів. Шабунін і Юрчишин підкреслюють, що підтримка цього закону наближає Україну до російської моделі обмеження свободи слова та придушення демократії.

 

Коментар
26/01/2025 Субота
25.01.2025
24.01.2025