Янгол воїнів: семирічна волонтерка з Рівного купує автомобілі та тепловізори для бригади свого загиблого тата

19 Червня 2023, 20:57
Ірина Васильєва 1799
Ірина Васильєва

Автомобілі, тепловізори та інше необхідне обладнання передає на фронт семирічна Ірина Васильєва з Рівного. Допомагати армії дівчинка стала після того, як в боях з російськими окупантами загинув її тато – 32-річний лейтенант Олександр Васильєв

Щоб заробити гроші на потреби військових, Іринка продає власноруч виготовлені прикраси. Детальніше про велику справу маленької волонтерки – у матеріалі журналістів Район.Рівне.

Батько Іринки Олександр Васильєв – професійний військовий. Він був родом із Чернігівщини. Створивши власну сім'ю, чоловік з родиною залишився жити у Рівному, там народилася його донечка.

Коли у 2014 році Росія прийшла з війною на Донбас, став на захист батьківщини.

У 2020 році Олександр закінчив Національну академію сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного й підписав контракт із 14 окремою механізованою бригадою.

З 24 лютого 2022 року, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення, бойовому офіцеру Олександру Васильєву випало стримувати навалу ворога на півдні України.

27 березня воїн загинув у боях за Благодатне Миколаївської області…

Рішення маленької Ірини допомагати бійцям Збройних сил України стало для всіх несподіванкою. Нині мама дівчинки Вікторія пригадує, що одного ранку донька прийшла до неї й повідомила, що їй наснився тато, тож тепер вона також захищатиме Україну від окупантів.

Спочатку волонтерка хотіла пекти печиво та продавати його для потреб військових. Втім мамі ця ідея не надто подобалася.

«Вона ще маленька, тож я боялася, щоб не обпеклася. Кажу: давай робити віночки зі штучних квітів? Їй ідея сподобалася, так все й почалося», – пригадує Вікторія.

Свої перші роботи Іринка продала на місцевому ярмарку. За один віночок цінила 150 гривень. Тоді, пригадує, вторгувала за прикраси 3100 гривень та 100 доларів. Згодом, окрім благодійних заходів, школярка стала продавати свої прикраси через соціальні мережі.

Вікторія Васильєва розповідає, що зазвичай люди купують прикраси її доньки по передоплаті або ж передають гроші за них. Були випадки, коли люди, зробивши донат, «забували» забрати річ. Хоч доньці такі жести не дуже подобалися, проте ставилася до них з розумінням.

Іринка виготовляє віночки, шпильки, резинки для волосся. Продаючи їх, дівчинка вже заробила на кілька автомобілів, тепловізори, старлінк та квадрокоптери для бригади, де служив її тато. 

Мама маленької волонтерки розповідає, що на тепловізор, який коштує 1400 євро, вона збирала більше ніж місяць. Загалом же на потреби армії доньці загиблого воїна вдалося залучити понад 30 000 доларів або ж понад мільйон гривень.

Побратими загиблого Олександра Васильєва називають Іринку своїм янголом-охоронцем та безмежно вдячні їй за посильну підтримку. 

На знак подяки подарували маленькій волонтерці персональну військову форму та іменні шеврони, а також шеврон з позивним «Янгол».

Вікторія зізнається, її донька мріяла про такий подарунок.

«Коли Іринка перший раз вдягнула подаровану форму, довго плакала. Тепер з радістю одягає її. Каже, що до школи теж у ній піде. Хлопці називають її однією з них», – розповідає жінка.

Попри це, Іринка Васильєва продовжує виготовляти прикраси, аби й надалі підтримувати тих, хто стримує агресора на передовій. Волонтерка запевняє, що в такий спосіб вона також воює за Україну й мріє, що свого часу зможе придбати для побратимів батька потрібну зброю.

Активна громадянська позиція маленької волонтерки не залишилася поза увагою й найвищого керівництва країни. Влітку 2022 року, під час зустрічі президента України Володимира Зеленського з дітьми, які допомагають Збройним силам, він нагородив Іринку Васильєву. Дівчинка стала однією з восьми маленьких волонтерів, котрі були нагороджені цією відзнакою.

Акція «Діти-рятувальники – герої війни» торік відбувалася вперше. Цю акцію проводить Державна служба України з надзвичайних ситуацій за підтримки Президента. Вона відбувається вперше. Учасниками події стали юні українці, які здійснили подвиг рятівника в час повномасштабного російського вторгнення.

Згодом Іринку відзначили нагрудним «Знаком пошани» й у Міністерстві оборони України. Нагороду дівчинці вручив міністр Олексій Рєзніков.

 

Коментар
26/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024