Суд у Рівному змінив вирок довічно засудженому луцькому «авторитету» Стукану: хто він такий та що скоїв

29 Лютого 2024, 12:16
Олександр Стукан 992
Олександр Стукан

Рівненський апеляційний суд змінив довічний термін ув'язнення лучанину Олександру Стукану на 15 років позбавлення волі. Наразі чоловік відбуває покарання в Городищенській виправній колонії, що неподалік Рівного. За ґратами він опинився через звинувачення у низці тяжких злочинів.

Хто такий Олександр Стукан та чому йому змінили покарання, зясовували журналісти видання Район.Рівне.

Зміни вироку добивалися роками

Справу про зміну вироку Олександру Стукану розглядали в судах різних інстанцій протягом багатьох років. З 2018 року однією з адвокаток у цьому процесі була Яна Кінах. Саме вона й повідомила про те, що справу вдалося виграти.

Юристка зазначила, що вони виграли справу у Європейському суді з прав людини. Завдяки цьому привели у відповідність українське законодавство в частині можливості заміни довічного покарання на строкове від 15 до 20 років.

«В подальшому були численні клопотання про помилування, комісії, скарги, але тривалий процес нарешті дав бажаний результат», – йдеться у дописі Яни Кінах.

27 лютого Рівненський апеляційний суд прийняв рішення, яким скасував ухвалу Рівненського районного суду та замінив засудженому Стукану Олександру Олексійовичу довічне увʼязнення на позбавлення волі терміном на 15 років. Тож найближчим часом він залишить територію за колючим дротом.

Хто такий Олександр Стукан

Імя Олександра Стукана добре відоме багатьом жителям Луцька. В 90 роках він належав до касти, яку в народі називали «кримінальними авторитетами». Його називали «ватажком найавторитетніших луцьких бандитів», а також тим, на кому епоха бандитизму 90 і закінчилася.

У Луцьку чоловік володів нічним клубом «Сьоме небо», який розташовувався на другому поверсі кінотеатру «Промінь».

Близько двох десятків років чоловік відбуває покарання на Рівненщині – в Городищенській виправній чоловічій колонії №96. Заклад належить до максимального рівня безпеки, де відбувають покарання чоловіки, засуджені за тяжкі та особливо тяжкі злочини. Більшість в'язнів там – рецидивісти.

За ґрати суд відправив лучанина через бандитизм, подвійне вбивство, організування злочинного угрупування, вимагання грошей, наркотики та зброю.

Зокрема, йшлося про те, що Олександр Стукан боргував шість тисяч доларів й аби не повертати борг – організував вбивство у березні 2000 року. За кілька місяців по тому, «замовив» ще одну людину. Крім того, його звинувачували у ще чотирьох замахах на вбивство.

За ці злочини йому й призначили довічне позбавлення волі. Також у чоловіка конфіскували частину приміщення кінотеатру «Промінь» та автомобіль.

Стукан із таким вироком суду не погоджувався й протягом багатьох років оскаржував його.

Річ у тому, що наприкінці 1999 року в Україні скасували смертну кару. Довічне увязнення ж запровадили у квітні 2000 року. До цього найвищою мірою покарання було 15 років позбавлення волі. Оскільки злочин він скоїв у березні 2000 року, то проступок не вписувався в рамки ані нового, ані старого законодавства. Тобто його не мали б ані стратити, ані засудити довічно.

Й саме тому Олександр Стукан добивався в судах повторного розгляду справи й змінити покарання. Адже був певний, що максимальний покарання, яке мали б призначити йому за законами, які діяли на момент скоєння злочину – 15 років позбавлення волі.

***

З власних джерел у колонії, де відбуває покарання лучанин, ми дізналися, що, потрапивши за ґрати, він «вдарився» у релігію: багато читав Біблію, став доволі набожним. Вивчав законодавство, виписував газети та регулярно стежив за новинами в інтернеті.

 

 

Коментар
26/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024